100 години ски спорт в България

ЦСКА (М) с нова крачка към титлата (видео)

ЦСКА (Москва) направи нова крачка към спечелването на титлата в Русия. Отборът на Леонид Слуцкий постигна очаквана победа при гостуването си на Уфа с 3:1 и вече има аванс от 5 точки пред основния си конкурент Ростов, който утре гостува на Динамо (Москва). Алан Дзагоев, Понтус Вернблум и Ахмед Муса се разписаха за "армейците", а за Уфа точен беше Дмитрий Сисуев. Поражението остави домакините на 14-о място и те ще трябва да положат много усилия в следващите два кръга, за да се спасят от изпадане.

Гостите сякаш подцениха съперника си и изиграха доста слабо първо полувреме. Те откриха резултата, но много бързо позволиха на Уфа да изравни. Точен за ЦСКА в 14-ата минута беше Алан Дзагоев. Руският национал се възползва от лоша намеса на вратаря Гиорги Шелия след удар на Зоран Тошич и довкара топката. Само три минути по-късно Дмитрий Сисуев надскочи Сергей Игнашевич след хубаво центриране на Александър Сухов и се разписа за 1:1.
Ахмед Муса беше изолиран в предни позиции и много рядко играеше с топката. Младокът Александър Головин отправи хубав удар в средата на полувремето, но този път Шелия не трепна. Уфа отвърна с плътен изстрел на бившия халф на ЦСКА Марсиньо, спасен от Игор Акинфеев, а в 44-ата минута стражът на "армейците" нямаше какво да стори след удара на Иван Пауревич, но гредата го спаси.

След почивката ЦСКА показа истинската си класа и за домакините стана трудно. Пускането в игра на Бибрас Натхо и Широков вместо Головин и Роман Ерьоменко се оказа добър ход на Слуцкий и "армейците" решиха нещата в своя полза. В 61-ата минута Широков технично подаде на Вернблум и шведът преодоля Шелия с помощта на гредата, а в 70-ата Муса отблизо оформи успокои феновете на московчани с трети гол. С това попадение нигериецът подобри личния си рекорд с екипа на ЦСКА. В петте си сезона в Русия до момента той беше вкарвал най-много 11 гола.
Ветеранът Игнашевич също има с какво да се гордее. Той вече е футболистът с най-много мачове като титуляр в първенството на Русия - 429. Леонид Слуцкий пък настигна Валерий Газаев по брой срещи начело на "армейците" - 196. Повече от двамата има само легендарният Борис Аркадиев - 241.

В оставащите два кръга до края на сезона ЦСКА приема Краснодар и гостува на Рубин. На Уфа предстоят мачове с Амкар и Спартак (Москва).