Коняспор взе скалпа на Касъмпаша

Отборът на Коняспор с национала Димитър Рангелов в състава си продължава с шеметното си представянев турската Супер лига. В двубой от 32-ия кръг тимът постигна победа у дома с 2:0 над Касъмпаша, където играе бившият капитан на Литекс Страхил Попов. Първото попадение в мача падна в 40-ата минута, когато Кенет Омероу си наниза автогол.

В 59-ата Абду Разак Траоре довърши гостите. Рангелов започна като титуляр и остана на терена до 88-ата минута, когато беше заменен тактически. Страхил Попов пък записа пълни 90 минути. С победата Коняспор се окупира на 3-ото място с 62 точки, като има с 9 повече от 4-ия Истанбул Башаксехир, който надмви с 2:1 гранда Фенербахче. Лидер е Бешикташ със 76. Касъмпаша е 8-и с 44.