Бодуров с жълт картон при домакинска издънка на Мидтиланд

Българският защитник Николай Бодуров игра цял мач за Мидтиланд, но тимът му се задоволи само с 1:1 при домакинството си на Орхус в среща от 28-ия кръг на датската Суперлига.

Бодуров получи жълт картон в 28-ата минута за професионален фаул, но в мача се представи на обичайното си добро ниво. В 29-ата минута обаче капитанът на домакините Тим Справ си вкара автогол, а чак в 76-ата бързакът Пионе Систо изравни.

Трябва да се отбележи и отменен гол на Мидтиланд в 10-ата минута още, като съдията видя нарушение на Киан Хансен в атака.

След този резултат Мидтиланд остава на 4-о място в класирането с 46 точки, на 3 от 3-ия Олборг и на 4 пред Брьондби, който заема 5-ата позиция. Начело е Копенхаген с 59 точки след минималното 1:0 като гост над Одензе.