Литекс мина и през Горна Оряховица

Отборът на Литекс 2 постигна пета поредна победа в "Б" група. Воденият от Любослав Пенев тим надви заслужено Локомотив (Горна Оряховица) с 2:1 като гост в мач от 27-ия кръг. Кирил Десподов от фаул даде аванс на "оранжевите" в 39-ата минута, но Димитър Алексиев изравни в 67-ата минута. Бьорн Йонсен в 76-ата минута донесе поредните три точки за тима от Ловеч, след като се възползва от груба грешка на домакините.

Второто поредно поражение остави "железничарите" на трето място с актив от 45 точки, като изостава на седем от вторият Поморие. Литекс пък вече е с актив от 42 точки, като заема пето място.

Тимът на Александър Томаш имаше доста проблеми, като отсъстваше половин отбор поради контузии и наказание. Литекс пък от самото начало започна да търси победата, но трябваше да чака до 39-ата минута, за да излезе напред в резултата. Бомбен шут от пряк свободен удар на Десподов спря в мрежата за 0:1.

Резервата Красен Трифонов се включи добре за домакините, като след негово центриране домакините изравниха. Това стана в 67-ата минута, когато проби отляво и друг играч влязъл от пейката Алексиев с глава възстанови равенството.

Попадението попари гостите, които по-трудно създаваха положения, но в 76-ата минута стигнаха до победата. Това стана благодарение на грешка на вратаря Пламен Колев, който финтира Йонсен и подаде към Атанас Фиданин. Капитанът се подхлъзна и Йонсен без проблем се разписа, като донесе нови три точки на Литекс.

Успехът бе четвърти далеч от Ловеч тази пролет за играчите на Любо Пенев.