Франция победи Германия след дузпи

Франция победи Германия с 3:2 след изпълнение на дузпи в битка между отборите, които ще бъдат съвместни домакини на световното първенство по хокей на лед през 2017-а година. Дамиан Флюри вкара победния удар, изпращайки шайбата над ръкавицата на Тимо Пийлмайер, а това даде успешно начало на кампанията в група "Б" за "петлите".

"Бях доста напрегнат, защото не успявах да покажа точния си мерник по време на тренировъчните мачове, но този гол върна моето самочувствие. Радвам се, че го вкарах", каза Флюри.

Французите поведоха в резултата след 3:38 минути игра през първата третина, но Тобиас Райдер и Феликс Шуц обърнаха резултата с точни удар във втората част. В нейния край Валентен Клеро направи 2:2, а в последната третина голове нямаше и така се стигна до продължение, а съответно и до изпълнението на дузпи.

Никлас Йенсен вкара два гола за националния тим на Дания, който се наложи с 3:0 над Норвегия в мач от група "А". Йеспер Йенсен добави третата шайба във вратата на датчаните, а Себастиан Дам спаси 44 удара.