Мидълзбро се завърна във Висшата лига (видео)

Мидълзбро се завърна във Висшата лига, след като завърши на второ място в класирането на Чемпиъншип. Отборът на Айтор Каранка стигна до драматично равенство 1:1 в домакинството си на директния си съперник Брайтън. Двата отбора завършиха с равен брой точки и само головата разлика ги раздели.

Боро започна отлично, подкрепян от феновете си, напълнили "Ривърсайд". В 19-ата минута Гастон Рамирес центрира от фаул, Нюджънт отклони топката и Стуани от близко разстояние откри резултата. Брайтън изравни в 55-ата минута, след като Дейл Стивънс се извиси и с глава насочи топката в мрежата. Малко по-късно голмайсторът Стивънс остави тима си с човек по-малко. Той влезе за топката, но уцели много лошо Гастон Рамирес и получи директен червен картон. Рамирес не можа да продължи, а на неговото място се появи Стюърт Даунинг.

Червеният картон само увеличи напрежението. Мидълзбро стигна до няколко положения, но не успя да реши мача и трябваше да трепери до последната секунда. Брайтън се опита да натисне, но успя да сътвори само няколко разбърквания и ще се бори за място в елита в плейофите.

Междувременно Бърнли спечели Чемпиъншип. Тимът, който си осигури влизане във Висшата лига още в началото на седмицата, спечели с 3:0 при гостуването си на Чарлтън. Воукс, Бойд и Грей се разписаха за шампионите.

Освен Брайтън в плейофите ще участват Хъл, Дарби и Шефилд Уензди. Чарлтън, МК Донс и Болтън пък отпаднаха от Чемпиъншип.