Волейболен национал триумфира с Купата на Емира в Дубай

Волейболният национал Бранимир Грозданов и неговият Ал Шабаб триумфираха с Купата на Емира, във финалния турнир, който се проведе в Дубай. На финала на еднa от най-престижните Купи в арабския свят Грозданов и съотборниците му от Ал Шабаб надиграха Ал Джазира с 3:2 гейма. В мача се получи уникален обрат, като Бранимир Грозданов и неговият тим изоставаха с 0:2 гейма, но направиха невероятното, като спечелиха и вдигнаха трофея.

В тайбрека българският национал бе и с ключова роля за успеха на своите, като отбеляза в решителен момент две единични блокади над противниковия нападател Мартин Немец. Българинът се представи блестящо, като стана и най-резултатният играч за победата на Ал Шабаб. Грозданов заби 36 точки (2 блока, 1 ас и 58% ефективност в атака) за успеха.