Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Чехия разби Русия на световното по хокей

Домакинът Русия загуби с 0:3 срещу Чехия в мач от група "А" на 80-ото световното първенство по хокей на лед. Чехите реализираха по едно попадение във всеки период и не позволиха на руснаците да се разпишат по време на двубоя в Москва. Томаш Кундратек даде аванс за Чехия с попадението си в първата част. Роман Червенка удвои аванса за чешкия състав в самото начало на втората третина. Михал Бирнер оформи класическия успех в полза на Чехия малко повече от минута преди края на срещата. Вратарят Доминик Фурх, който дебютира за мъжкия национален отбор, се отличи с 25 спасени шайби на вратата на чехите.

В неделя финалистът от миналото световно първенство Русия ще играе срещу Казахстан, докато Чехия среща Латвия. В двубой от група "Б", игран в Санкт Петербург, Финландия надигра Беларус с 6:2. Патрик Лайне и Микаел Гранлунд се отличиха с по две попадения за финландците, а по един гол добавиха техните съотборници Мико Койву и Пилстрьом. Андрей Стас и Алексей Калюжни бяха точни в полза на беларуския състав. В събота Беларус среща САЩ, докато Финландия играе срещу Германия в неделя.