Тампа Бей победи Айлендърс след продължение

Тампа Бей победи с 2:1 сред продължение при гостуването си на Ню Йорк Айлендърс в среща от втория кръг на плейофите в Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Джейсън Гарисън реализира победния гол в полза на Лайтнинг точно минута и 34 секунди след началото на допълнителния период. Гарисън получи подаване от Андрей Състър и стреля покрай вратаря Томас Грейс, който нямаше шанс да се намеси решително. Кайл Окпосо даде аванс в полза на Ню Йорк в началото на първата третина, но Никита Кучеров изравни в третата част след пас на Тайлър Джонсън. Вратарят на гостите Бен Бишъп се отличи с 27 спасени шайби, 15 от които бяха в първия период на срещата. Тампа води с 3:1 победи в серията до четири успеха, а двубой номер 5 между двата състава е във Флорида в неделя.