Бедоя отложи празненствата на Лудогорец и бетонира "сините" на второ място (видео+галерия)

Отборът на Левски постигна своята 15-та победа през този сезон, след като надви с 1:0 Монтана на "Огоста" в мач от 32-ия кръг на "А" група. Единственото попадение реализира Мигел Бедоя в 52-ата минута. С гола си испанеца бетонира "сините" на второ място с актив от 53 точки, след като тимът вече има девет точки преднина пред третия Берое и 13 пред Славия. Освен това с тази победа Левски отложи празненствата в Разград за петата поредна титла, тъй като при равенство срещу играчите на Емил Велев Лудогорец ставаше официално шампион - нещо което може да стане при равенство и победа на "Лаута" утре.

Футболистите на "сините" спечелиха напълно заслужено, като пропуснаха още няколко чисти положения, което ми попречи да вземат още по-сериозна победа. Домакините в последните минути се опитаха да стигнат до равенството, но без да създадат сериозни проблеми пред Боян Йоргачевич. Монтанци имаха претенции за дузпа в 67-ата минута, когато Петър Атанасов бе дръпнат за фланелката от Георги Костадинов, тъкмо преди да стреля от няколко метра във вратата на гостите.

Монтана - Левски 0:1 Емил Велев направи пет промени от последната среща с Лудогорец (1:2), докато Стойчо Стоев заложи на същите 11, които разбиха с 5:1 Черно море предишната седмица.

Още в 4-ата минута Венци Христов удари лявата греда от 11 метра.  В 16-ата минута Краев пропусна да се разписа, като стреля слабо в ръцете на Иванов след извеждащо подаване на Прохазка. Последният със силен изстрел от над 23 метра пък облиза горната греда секунди по-късно. До края на първата част липсваха други интересни ситуации.

Монтана - Левски 0:1 Второто полувреме започна с гол за гостите. В 52-ата минута Краев проби отляво, след което стигна до аутлинията и подаде към Христов. Нападателят бе изпреварен от Станислав Генчев, който изби, но върна топката в Краев, който бе зад защитата, но не в засада, тъй като му подаде противник. Последва рикошет и Бедоя бе най-съобразителен, като от три метра даде аванс на столичани. Голът е негов втори поред след този срещу "моряците", пети за сезона в първенството и общо 15-и със синята фланелка във всички турнири.

Венци Христов пропусна да удвои в 65-ата минута, а две по-късно домакините имаха претенции за дузпа. Иван Стоянов нахлу отляво и подаде към Петър Атанасов, който бе задържан от Георги Костадинов за фланелката и падна на земята, но съдията даде знак играта да продължи, въпреки претенциите на монтанци.

Монтана - Левски 0:1 На терена за гостите се появиха Мехди Бурабия, Бабатунде Адениджи и Джереми де Ноойер, а Иван Коконов и Атанас Илиев бяха резервите на Велев. Адениджи пропусна да вкара своя първи гол, когато преодоля Христо Иванов, но се затвори и от малък ъгъл не успя да стреля. Няколко минути по-късно, нигириецът проби хубаво отляво и намери отлично връхлитащия Прохазка, който стреля право в ръцете на Иванов. Монтана имаше няколко статични положения, но без удар в очертанията на вратата и Левски записа 10-и пореден мач без поражение тази пролет.

Монтана - Левски 0:1 Успехът бе трети от четири мача срещу Монтана този сезон, след като тази пролет на "Герена" срещата завърши 0:0. Момчетата на Велев пък останаха без победа в 19-и пореден мач за първенството, като с актив от 18 точки изостават на пет от осмото място на Пирин (Благоевград), което бе цел номер едно на клуба тази пролет.

"Сините" приемат Локомотив (Пловдив) другата седмица, докато Монтана отново е домакин, но този път на Черно море.
Монтана - Левски 0:1