Нов триумф за Левски

Отборът на Левски спечели Купата на БФС при децата, родени през 2002 година. "Сините" победиха Берое (Стара Загора) с 3:1 във финалния мач, който се игра на официалния терен на базата на Ботев(Пловдив) в кв. "Коматево".

По този начин школата на Левски спечели втора Купа за сезона. Преди два дни юношите младша възраст на клуба вдигнаха Купата след победа с дузпи над Локомотив Пд. "Сините" имаха представител и във финала на старшата възраст, но там загубиха от Литекс с 0:1.

Мартин Петков откри в 14-ата минута, а Ивайло Иванов покачи на 2:0 в 22-ата. Никола Маринов върна беройци в мача в 26-ата минута, а Ивайло Христов оформи крайното 3:1 за Левски.

Преди мача по неясни причини не бе призната картотеката на нападателя на Берое Христо Пенев, който игра със същата цял сезон и е основен играч в селекцията на заралии.

В 3-ата минута Мартин Петков от Левски нахлу от ляво и опита удар, но прекрасно се намеси Пламен Пенчев и изби в корнер.

При центрирана топка в наказателното поле в 8-ата минута Явор Рашев увисна и Симоне Игнатов от „сините“ игра с глава, но топката мина покрай целта.

Мартин Петков навлезе в наказателното поле в 12-ата минута и предостави за Тодор Найдин, който пробва триково да насочи топката към вратата с пета, но Явор Рашев внимаваше и улови.

Ивайло Иванов подаде към Мартин Петков, който се справи с бранител в „зелено“ и останал очи в очи с вратаря откри резултата с удар по земя за 1:0 в 14-ата минута.

В 16-ата минута Пламен Пенев напредна по дясното крило и центрира по земя, но топката бе уловена в наказателното поле от стража на Левски Алекс Иванов.

В 20-ата минута топката попадна в Димитър Спасов в средата на терена, той пробва да изведе Никола Маринов в коридор, но Алекс Иванов внимаваше, излезе напред и улови.

Левски отбеляза втори гол в 22-ата минута, когато Богдан Костов проби от дясно, центрира към Ивайло Иванов, който овладя в наказателното поле и с параболичен удар удвои преднината на сините.

В 26-ата минута беройци се върнаха в мача след като Божидар Пенчев изведе по великолепен начин Никола Маринов и топреализаторът на Берое 2002 бе безгрешен пращайки топката в мрежата преборвайки се с излезлият напред вратар на „сините“.

Богдан Костов пробва изненадващ удар по посока на вратата на Берое в 30-ата минута от далечна дистанция, но топката мина над вратата.

В 35-ата минута Мартин Петков напредна от дясно и стреля много силно и точно, но Явор Рашев се намеси блестящо и спаси.

В първите 10 минути на втората част играта се водеше предимно в средата на терена, като двата отбора не успяваха да пробият и да стигнат до вратата на съперника и да отправят удар.

В 49-ата минута Богдан Костов напредна по десния фланг, центрира по земя в наказателното поле, но в малкия пеналт Явор Рашев внимаваше и улови сигурно.

В 54-ата минута Хари Денков от Левски стреля директно от пряк свободен удар на 30 метра от вратата, но прати кълбото над рамката.

Минута след това Божидар Пенчев пробва да изведе на скорост Димитър Спасов, но Алекс Иванов внимаваше и излезе напред и улови преди нападателят на Берое да стигне до топката и да отправи удар.

В 56-ата минута Ивайло Христов от Левски се размина при един карамбол в наказателното поле на Берое. При бързата контраатака организирана от „зелените“ Никола Маринов излезе сам срещу излезлия далеч напред извън наказателното си поле Алекс Иванов, но си поведе топката прекалено настрани след като финтира вратаря и когато отправи диагонален удар, топката мина покрай вратата.

Ивайло Христов проби по дясното крило и центрира за Богдан Костов, който обаче от малък ъгъл останал сам срещу Явор Рашев прати топката над гредата десет минути преди края на мача.

В 65-ата минута Мартин Петков проби добре, но Росен Петров се намеси добре и изчисти.

„Сините“ решиха финала в 68-ата минута, когато Ивайло Христов бе изведен в коридор в наказателното поле зад защитата и с точен удар се разписа за 1:3.

В третата минута добавено време Никола Маринов стреля директно към вратата, Алекс Иванов първо изпусна топката, но след това я улови.

Берое 2002 (Стара Загора) – „Левски“ 2002 (София) 1:3

0:1 Мартин Петков 14
0:2 Ивайло Иванов 22
1:2 Никола Маринов 26
1:3 Ивайло Христов 68

Берое 2002 (Стара Загора): 1. Явор Рашев, 2. Иво Михайлов, 5. Виктор Ангелов (к), 3. Пламен Пенев, 4. Атанас Йорданов, 6. Пламен Стоянов (62′ – 16. Джем Събев), 14. Пресиян Пенчев, 8. Божидар Пенчев, 10. Никола Маринов, 17. Димитър Спасов, 13. Павлин Димитров (64′ – 9. Росен Петров); резерви: 15. Тони Мариянов, 7. Станимир Тодоров, 11. Ивиян Тончев, 18. Мартин Капасъзов; старши треньор: Атанас Рибарски

Левски 2002 (София): 1. Алекс Иванов, 13. Добрин Денев, 2. Симоне Игнатов, 18. Владимир Сиромахов, 9. Георги Николов (41′ – 4. Радослав Гайдев), 14. Стефан Стефанов, 8. Ивайло Иванов (41′ – 10. Хари Денков), 6. Ивайло Христов (к), 19. Тодор Найдин (52′ – 20. Александър Мицев), 11. Мартин Петков (68′ – 5. Антоан Костадинов,), 15. Богдан Костов; резерви: 12. Влади Филипов, 16. Георги Владимиров, 19. Викторио Георгиев; старши треньор: Борислав Кьосев
жълти картони: Димитър Спасов (33′ – груб фаул), Божидар Пенчев (66′ – груб фаул), Никола Маринов (70’+3′ – разкарване на топката) [„Берое“]; Радослав Гайдев (43′ – груб фаул), Мартин Петков (50′ – груб фаул), Симоне Игнатов (70’+1′ – груб фаул), Богдан Костов (70’+2′ – груб фаул) [„Левски“]