Звезда е шампион и дръпна на "гробарите" (видео)

Сръбският гранд Цървена звезда вече официално е шампион за 27-и път в своята история. "Червено-белите" надвиха с 1:0 Вождовац като гост, въпреки че срещата беше в Белград. Предраг Сикимич бе точен в 57-ата минута, като попадението му донесе напълно заслужената титла. Вторият Чукарички водеше с 1:0 на Войводина след гол на Йованович в 22-ата минута, но гостите стигнаха до пълен обрат и донесоха титлата на "звездашите". Милетич в 66-ата минута и Труич в 82-ата минута бяха точни за четвъртите в местното първенство.

Загубата бе доста изненадваща предвид отличната серия от шест поредни победи на домакините, които в последните си два мача биха съответно Звезда и Партизан, като гост с 2:1. Именно това е единствената загуба на новия шампион.

Така Чукарички остана на второ място с 36 точки, но Звезда е с 45 и мач по-малко три кръга преди края и официално детронира Партизан на Валери Божинов и Иван Бандаловски.

"Червено-белите" записаха рекордна серия от 25 поредни победи в първенството и бе въпрос на време да спечелят златните медали. Отборът има 27 победи пет равенства и едва едно поражение.
Последната титла на Звезда бе от 2014 година, когато клубът не получи лиценз да играе в Шампионската лига, а от 2008 досега Партизан спечели седем титли.

Триумфът е много сладък за феновете на европейския шампион от 1991 година, тъй като отново дърпат на "гробарите" с една титла - 27:26.