Божинов изригна с два гола и асистенция (видео)

Българският нападател Валери Божинов е все по-близо до голмайсторския приз на Сърбия. Голмайсторът на Партизан отбеляза два гола и подаде за един при победата с 4:0 като гост над Радник Сурдилица в мач от 34-ия кръг на сръбското първенство.

Бившият футболист на Левски, Ювентус, Фиорентина, Парма, Манчестър Сити и Спортинг Лисабон вече има 18 гола, като изостава само на две попадения от лидера при стрелците Уго Виейра (Цървена звезда), който има 20.

Божинов започна срещата като титуляр и в 17-ата минута удари греда от пет метра, въпреки това в последните минути на първата част даде комфортен аванс на "гробарите". Играчът с № 86 на гърба си бе точен в 42-ата минута с попадение от 18 метра, а три по-късно удвои, след като засече центриране отляво. Двама бранители се опитаха да избият топката, но въпреки това коженото кълбо влезе в мрежата за 0:2. Попадението е общо трето на този стадион за Божинов срещу Радник, след като бе точен и при равенството 2:2 в гостуването от редовната част на сезона.

Българинът влезе в ролята на плеймейкър в 59-ата минута, когато с едно докосване изведе Неманя Михайлович зад защитата, а той вкара третия гол за Партизан. В 90-ата минута Михайлович вкара и втори гол и донесе победата с 4:0 на столичани.

30-годишният футболист бе заменен в 76-ата минута и отново се размина със своя първи хеттрик, а през този сезон вече четири пъти е вкарвал два гола в един мач.

Другият българин в Партизан Иван Бандаловски не взе участие в срещата, тъй като изтърпява наказание поради натрупани картони. Победата остави "гробарите" на трето място с актив от 34 точки.

Звезда е на първо място и сигурен шампин с 45 точки, но и мач по-малко, а Чукарички е на второ място с две повече от "черно-белите".