"Бременските музиканти" свирят симфония за спасение и засилиха Щутгарт към пропастта (видео)

Отборът на Вердер (Бремен) записа изключително важна победа с 6:2 над Щутгарт в домакинството си от 32-ия кръг на Бундеслигата. Това бе пряк сблъсък между два тима, които се борят за оцеляването си в елита и "бременските музиканти" дадоха заявка, че няма лесно да се предадат, като в същото време засилиха съперника си към пропастта. Фин Бартелс (10, 80), автогол на Федерико Барба (33), Левин Йозтунали (43), Клаудио Писаро (65) и Антони Уджа (87) бяха точни за домакините. За гостите пък се разписаха Даниел Дидави (26) и Федерико Барба (53).

Вердер пръв откри резултата в мача в 10-ата минута, когато Фин Бартелс получи чудесен пас, овладя на гърди и с помощта на гредата успя да вкара топката във вратата. В 26-ата минута обаче Щутгарт възстанови равенството. Александру Максим бе изведен до аутлинията, върна назад, където Даниел Дидави стреля във вратата за 1:1.

Домакините обаче отново си върнаха преднината в срещата в 33-ата минута, когато при едно наглед леко центриране Федерико Барба игра нескопосано с глава и прехвърли вратаря си за 2:1. В 43-ата минута пък защитник на гостите изчисти лошо, Златко Юнюзович отне и върна за Левин Йозтунали, който бе точен за 3:1.

"Швабите" отново върнаха интригата в срещата в 53-ата минута, когато след центриране в пеналта Барба се реваншира и с пета отбеляза красив автогол за 3:2. Вердер обаче реши всичко в своя полза в 65-ата минута, когато ветеранът Клаудио Писаро бе изведен на скорост и хладнокръвно реализира за 4:2. Отново от Бартелс направи 5:2 в 80-ата минута отблизо, а крайното 6:2 оформи резервата Уджа след страхотен пробив отдясно. В самия край той направи и един невероятен пропуск, като на празна врата отблизо нацели гредата.

С този успех "бременските музиканти" изскочиха над чертата на 15-ата позиция с 34 точки. Щутгарт пък записа 4-та поредна загуба и общо 7-ми мач без успех. Така отборът се свлече до 17-ото място с 33 точки.