Спартак (Плевен) е на полуфинал след нова изнедата в Стара Загора

Отборът на Спартак (Плевен) поднесе голямата изненада на 1/4-финалите в Националната Баскетболна Лига, след като отново победи като гост Берое (Стара Загора), този път със 79:73, и с общ резултат 2:1 победи спечели серията и се класира за полуфиналите в родното първенство.

Герасим Николов наниза 23 точки за плевенчани, Самуел Франсис и Адриян Секулов добавиха съответно по 22 и 10 точки, а Димитър Маринчешки отново блесна с „дабъл-дабъл“ – 17 точки и 17 борби.

Александър Тодорович вкара 17 точки за Берое, а Станислав Ваклинов и Тихомир Желев добавиха съответно по 12 и 11 точки.

Двубоят започна отлично за домакините от Стара Загора, които поведоха още от самото начало. В тези минути играта на баскетболистите на Спартак определено не вървеше, а освен това, Маринчешки бързо увисна с три лични нарушения и бе сменен.

След 10 минути Берое имаше аванс от девет точки – 26:17, но през втория период двата отбора си размениха ролите. Дойде ред на гостите от Плевен да демонстрират отлична игра и под двата коша, като с основна заслуга за пробуждането на плевенчани бе влезлият като резерва Самуел Франсис.

До края на първото полувреме Спартак стигна до равенството – 38:38, а през третата четвърт момчетата на Александър Дяковски отново използваха по-добре шансовете си и заслужено се откъснаха напред – 56:49.

Заключителният период на срещата отново започна силно за плевенчани и 6:41 минути преди последния съдийски сигнал Спартак стигна до най-голямата си преднина в мача – 66:53. Старши-треньорът на Берое Любомир Минчев реагира като ужилвн и взе прекъсване, като след подновяването на играта триото Барнс–Желев-Алексиев върна старозагорци в играта – 69:71, но в оставащите 32 секунди до края Франсис и Секулов не трепнаха от линията за наказателни, докато стрелбите на Берое не бяха точни и последния съдийски сигнал подпечата победата на Спартак (Плевене) – 79:73.

Берое – Спартак 73:79 (26:17; 12:21; 11:18; 24:23)

Берое: Тодорович 17, Гери 9, Мур 3, Ваклинов 12, Желев 11 (Барнс 9, Алексиев 7, Николов, Тенчев 5)

Спартак: Секулов 10, Величкович 5, Николов 23, Савич 2, Маринчешки 17 (Франсис 22)