Германия срази Англия в специален мач на "Ъптън Парк"

Германия разгроми със 7:2 Англия на "Ъптън Парк" в Лондон в специален мач по повод 50-годишнината от единствента световна титла на "Трите лъва". През 1966 година Англия триумфира след драматична победа на финала срещу Западна Германия с 4:2 след продължения на легендарния стадион "Уембли".

В приятелския шоу-мач днес участие взеха английски и германски играчи от близкото минало. В срещата се включиха и популярни личности, които нямат връзка с футбола.

Германците реализираха по три гола във всяко от двете полувремена, а двете попадения за Англия вкара Бен Коен. Резултатът вече беше 6:0, когато Коен първо намали на 1:6, а след това, няколко минути преди края, реализира и второ попадение. Домакините можеха да вкарат и още голове, но изявите на Йенс Леман на германската врата им попречиха да сторят това. В последните секунди любопитната формация на Бундестима отбеляза още един гол, а почти веднага след това двубоят приключи.