Всичко свърши! Историята е пренаписана! Лестър е шампион!

Чудото е факт! Това, което никой не би допускал преди началото на сезона на Премиър лийг, се случи! Лестър Сити е новият шампион в английската Висша Лига. "Лисиците" са недостижими на върха в класирането, след като досегашният първенец Челси спря основния конкурент за титлата - Тотнъм с 2:2 на "Стамфорд Бридж". Невероятната приказка на Клаудио Раниери и неговите момчета приключва с щастлив край през този сезон и тимът от Ийст Мидландс сътвори истински подвиг, преборвайки се с грандовете на Острова. Точно преди година отборът се бореше за спасението си в елита, а 365 дни по-късно е на върха.

Челси - Тотнъм

Основният конкурент на Лестър за титлата - Тотнъм също заслужава адмирации за представянето си през сезона. Днес играчите на Маурсио Почетино бяха близо до победа над градския си съперник, след като на почивката водеше с 2:0, но в крайна сметка не успяха да задържат победата, което бе задължителното условие, за да продължат битката за трофея.

След равностойно начало и няколко далечни шута по посока на двете врати, които обаче не бяха точни, гостите нанесоха своя удар. В 35-ата минута Ерик Ламела изведе по отличен начин Хари Кейн и нападателят финтира Асмир Бегович, за да открие резултата. Малко по-късно Тотнъм стигна и до втори гол. След грешка на Бранислав Иванович топката стигна до Кристиан Ериксен, който намери Сон Хюн-Мин на чиста позиция и кореецът хладнокръвно удвои.

В началото на втората част гостите привидно контролираха събитията, но домакните успяха да намалят резултата в 58-ата минута. Тогава при едно изпълнение на корнер Гари Кейхил бе оставен непокрит и след като овладя топката я прати в мрежата с мощен шут. Попадението даде импулс на "сините" и те станаха по-опасният тим на терена. Това в крайна сметка даде резултат в 83-ата минута, когато Диего Коща намери резервата Еден Азар в наказателното поле и белгиецът прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на Юго Лорис. До края на мача домакините можеха да стигнат и до пълен обрат, докато Тотнъм загуби вяра, че може да продължи битката.

Така Лестър ще приключи сезона на върха. Два кръга преди края на първенството "лисиците" имат седем точки преднина от Тотнъм. Новият шампион е със 77, докато "шпорите" са със 70. Така празненствата за Клаудио Раниери и неговите футболисти вече могат да започнат.

ЧЕЛСИ - ТОТНЪМ 2:2