Тимът на Тонев почти изхвърли Милан от Европа в спектакъл на "Сан Сиро" (видео)

Двубоят на "Сан Сиро" между Милан и Фрозиноне от 36-ия кръг на Серия "А" се превърна в истински спектакъл, който може да се окаже фатален и за двата тима. Срещата завърши 3:3 след множество положения, пропусната дузпа, отменен гол, греди и обрат, тъй като "росонерите" губеха на два пъти с две попадения. Родният национал Александър Тонев бе на пейката през всичките 90 минути.

Още в 70-ата секунда Лука Паганини прати топката в мрежата на Джанлуиджи Донарума, а в 44-ата минута Оливър Крагл от фаул удвои. Между двете попадения играчите на Кристиян Броки направиха четири-пет пропуска, а веднъж и гредата спаси гостите. Марио Балотели изпусна дузпа в началото на второто полувреме, Карлос Бака намали в 55-ата минута, но Фредерико Диониси върна преднината от два гола в 55-ата минута за Фрозиноне.

Милан - Фрозиноне 3:3 Резервите Лука Антонели със задна ножица в 74-ата минута и Джереми Менес в 91-ата минута от нова дузпа изравниха резултата, а в 95-ата минута Балотели нацели горната греда и Милан се размина с пълен обрат.

Точката за домакините, която е 54-а за тях, не бе достатъчна, тъй като Сасуоло (55) ги измести от шестото място и сега вече мястото им в Европа е всичко друго, но не и сигурно. В оставащите два мача, ако не изместят "зелено-черните", миланистите ще се надяват на победа във финала за Купата на Италия срещу Ювентус (б.а. където шампионите са пълни фаворити), за да се класират за квалификациите на Лига Европа.

В противен случай, ако останат седми и загубят финала, трета поредна година ще останат извън евротурнирите, което ще е анти-рекорд в ерата на Силвио Берлусокни.

Равенството съсипа и надеждите на Тонев и компания за спасение, като ги остави с 31 точки. Новаците вече изостават на четири от 18-ия Палермо преди срещите със Сасуоло и гостуването на Наполи.

Милан - Фрозиноне 3:3 След загубата във Верона Борки заложи на Балотели и Бака в атака. Но още в 70-ата секунда Лука Паганини прати топката в мрежата на Джанлуиджи Донарума с удар от границата на наказателното поле. Последва тотален натиск на домакините, като Франческо Барди бе невероятен след удари на Юрай Куцка, Алекс и Балотели. Бака на два пъти бе спрян пред гола, а след това с глава стреля в аут от няколко метра.

Сензационно в 44-ата минута Фрозиноне удвои. Това се случи след директно изпълнение на пряк свободен удар на Крагл, който се възползва от лошата позиция на Донарума, който освен това не сложи стена пред себе си.

Второто полувреме започна с пропусната дузпа от Марио Балотели. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Адриано Русо. Отново Франческо Барди бе страхотен, като спаси. При добавката Балотели стреля в аут и обра освиркванията от трибуните. Все пак в 50-ата минута Карлос Бака намали със своя 16-и гол. Това се случи след първата грешка на Барди, който имаше седем спасявания до този момент, но сбърка при центриране на Абате.

Милан - Фрозиноне 3:3 Само няколко минути по-късно Алекс направи невероятна грешка и изведе Федерико Диониси срещу Донарума. Нападателят бе точен и върна преднината от два гола на гостите. Веднага след това гол на Кейсуке Хонда бе отменен поради засада на Балотели, който отново пропусна от няколко метра срещу Барди с глава. Луис Адриано влезе на мястото на Хонда в 64-ата минута, но домакините след третото попадение вече не атакуваха толкова опасно.

Милан - Фрозиноне 3:3 В 74-ата минута Лука Антонели вкара със задна ножица за 2:3. Той влезе няколко секунди по-рано на мястото на Иняцио Абате, като след подаване на Алекс с глава спря топката с гърди и после с хубав удар намали. Джереми Менес смени Хосе Маури в 78-ата минута и домакините заиграха с четирима чисти нападатели, но стигнаха до няколко корнери и нито едно чисто положение. Гостите се бранеха със зъби и нокти и бяха на път да стигнат до историческа победа в първото си гостуване на Милан. В продължението обаче домакините получиха право да изпълнят втора дузпа. Този път тя бе отсъдена за игра с ръка на Васил Прийма, който спря с ръка удар на Балотели в малкото наказателно поле. Зад топката застана Менес и вкара своя втори пореден гол в първенството след едногодишна суша.

Милан - Фрозиноне 3:3 Няколко секунди преди края на петминутното продължение Балотели бе на път да донесе победата, но негов силен изстрел разтресе горната греда и Милан от шесто падна на седмо място в първенството. Тифозите и днес бяха крайно недоволни и мощно освиркваха ръководство и футболисти, като Рикардо Монтоливо бе освиркван най-много.