Ювентус не се спира и след Скудетото (видео)

Италианският шампион Ювентус отпразнува петата си поредна титла по най-добрия начин. Старата госпожа надви без проблем с 2:0 Карпи на "Ювентус Стейдиъм" и записа 25-и успех в последните 26 срещи от Серия "А". Нещо немислимо за калчото до този сезон. Бразилският плеймейкър Ернанес в 42-ата минута вкара своя първи гол този сезон в първенството, а резервата Симоне Дзадза в 80-ата минута с петото си попадение донесе 10-и пореден успех за "бианконерите".

Наставникът на шампионите Масимилиано Алегри даде почивка на някои от основните си играчи, като заложи на схема 3-5-2. Компания в защита на Даниеле Ругани и Леонардо Бонучи, който излезе с нова визия с мустаци, правеше Патрис Евра.

Марио Манджукич и Алваро Мората водеха атаката, докато Алекс Сандро, Хуан Куадрадо, Пол Погба, Квадво Асамоа и Ернанес бяха в халфовата линия.

Още в 6-ата минута Погба, който бе най-добър за своите през първата част бе близо до гол. Вид Белец обаче отрази неговия изстрел от воле. Последва отлична намеса на Джанлуиджи Буфон в 20-ата минута, когато с крак изби удар на Симоне Варди.

Малко преди края на първата част Ернанес с удар от 20 метра прати топката в долния десен ъгъл за 1:0. Вратарят Белец можеше да се намеси и по-добре, но в крайна сметка бразилецът стана 15-ият играч на Юве с гол този сезон в Серия "А". Само Рома (18), Карпи (17) и Фиорентина (16) имат повече голмайстори от шампионите в първенството.

На почивката Дзадза замени Мората, който още в първите минута на срещата получи травма.

Нивото спадна, а гостите пред около 2000 свои тифози, се опитаха да атакуват по-опасно и да потърсят равенството. Два удара минаха близо до гредите на Буфон, който все пак успя да запише нов рекорд с 10 поредни мача на "Ювентус Стейдиъм" без да допусне гол.

Десет минути преди края Дзадза с глава оформи крайното 2:0 за радост на над 35 000 тифози на Юве. Интересното е, че именно срещу Карпи Буфон последно допусна два гола в един мач от калчото, а пред последвалите 19 мача шампионите допуснаха едва четири попадения, като най-вероятно ще подобрят нов рекорд в оставащите мачове с Верона и Сампдория. Настоящият рекорд е седем допуснати гол за втория полусезон, който отново е на Масимилиано Алегри, когато водеше Милан през 2011 година и спечели последната титла на "росонерите".

Последният тим в калчото, който не бе допуснал в десет поредни домакинства гол, е Емполи от 1987 година. Ювентус продължава да пише история, като има спечелени 55 от 57 възможни точки в последните си 19 кръга.

"Бианконерите" имат 88 точки, докато Карпи с 35 точки остана на 17-о място преди оставащите мачове, като до последно ще се бори за оставане в калчото в своя дебютен сезон.