Неостаряващи (видео)

За пръв път от първия кръг в МЛС насам, Ню Йорк Сити постигна победа, след като това така и не се случваше в продължение на цели седем двубоя. “Небесносините” се справиха у дома срещу гостуващия Ванкувър Уайткапс с 3:2, а в основата на втория триумф на нюйоркчани през кампанията бяха неостаряващите Андреа Пирло и Давид Вийя.

Испанското острие вкара два гола, като за един от тях получи асистенция именно от италианския гений. Дуото демонстрира класата си, която явно няма как да избледнее. Вийя вкара два гола в рамките на шест минути през първото полувреме, с които Ню Йорк поведе с 2:1. Второто попадение на астурианецът бе истинска наслада за окото, след като той вкара с ножичен удар от въздуха, а центрирането бе на Пирло.

Ванкувър изравни за 2:2 след малко повече от час игра, но домакините успяха да стигнат до трите точки с победен гол на Стивен Мендоса за 3:2.

34-годишният Вийя вече има шест гола в девет мача през сезона. Пирло все още не се е разписвал, но с лекота дърпа конците в средата на терена и захранва съиграчите си с голови пасове.