Лестър спечели точка на "Олд Трафорд", но ще чака за титлата (видео)

Лестър си тръгна с точка от гостуването на Манчестър Юнайтед. Срещата завърши 1:1, а "лисиците" ще трябва да почакат преди да станат шампиони. Антони Марсиал откри резултата още в деветата минута, а Уес Морган изравни в 17-ата. Двата отбора изигра изключително динамичен мач и създадоха достатъчно положения, но след ранните два гола до ново попадение не се стигна.

Отборът на Клаудио Раниери води с 8 точки пред втория Тотнъм и могат да спечелят титлата утре, когато "шпорите" гостуват на Челси. Ако тимът на Почетино не спечели, Лестър ще празнува невероятния успех. При успех на Тотнъм "лисиците" могат да триумфират следващия уикенд, когато са домакини на Евертън.

Манчестър Юнайтед поведе на Лестър още в осмата минута на "Олд Трафорд". Марсиал откри резултата след подаване на Антонио Валенсия, който проби отдясно. Топката мина през защитата на гостите и стигна до французинът, който се озова сам срещу Шмайхел и нямаше проблем да прати топката покрай вратаря.

"Червените дяволи" започнаха много агресивно срещата и натиснаха съперника. В 14-ата минута страхотен нисък удар на Лингард бе отлично спасен от Шмайхел. Три минути по-късно Лестър изравни. Дринуотър центрира от фаул и капитанът Уес Морган с глава насочи топката към десния ъгъл на Де Хеа. Това е втори гол за бранителя през този сезон, след като в началото на април донесе победата на тима си срещу Саутхамптън.

Манчестър Юнайтед - Лестър 1:1

Темпото в първите минути беше много високо, а главна причина за това бяха домакините. Постепенно обаче тимът на Ван Гаал намали оборотите и Лестър изнесе играта, като започна да създава положения. В 22-ата минута Маруан Фелаини за пореден път се изяви, след като заби лакът в брадата на Роберт Хут, но съдията сякаш не видя инцидента. Малко по-късно Рууни имаше отлична възможност от пряк свободен удар, отсъден близо до границата на наказателното поле, но стреля в стената.

В 31-ата минута Марез, който игра сравнително рядко с топката през първата част, изведе Шлуп отляво, но ударът му бе блокиран от Валенсия. Секунди по-късно Дани Симпсън можеше да сбърка фатално. Той загуби топката и Лингард бе на път да излезе сам срещу Шмайхел, след като набра скорост от центъра. Симпсън обаче поправи грешката си, като успя да настигне играча на Юнайтед и да му попречи да се откъсне.

Де Хеа трябваше да се намесва в 39-ата минута след центриране на Шлуп, което се превърна в удар. След това топката се озова в Марез, който се сблъска с Рохо и падна в наказателното поле, но за дузпа не можеше да се говори. Пет минути преди почивката Морган отново бе изпуснат след ъглов удар, но този път изстрелът му с глава бе неточен.

Второто полувреме започна с опасна ситуация пред Де Хеа след ъглов удар, но защитата на Юнайтед успя да се справи. В последвалата атака за домакините Рашфорд бе близо до това да бъде изведен сам срещу Шмайхел, но Симпсън се намеси в последния момент. В 50-ата минута отбраната на домакините отново не успя да се справи с корнер. Уйоа бе изпуснат, но не се възползва и ударът му с глава мина над вратата.

Последваха силни минути за Лестър, а шансове се откриха пред Уйоа, но до гол не се стигна. Аржентинският нападател бе близо до попадение в 63-ата минута, но след изстрелът му с глава топката мина встрани от вратата. Напрежението се усещаше и в двата отбора, но те не престанаха да атакуват при всяка възможност. 20 минути преди края Марез се справи с двама защитници на съперника и стреля, но право към Де Хеа и за вратаря не бе особено сложно да избие топката.

Марсиал направи отличен пробив в 77-ата минута, а ситуацията завърши с разбъркване в наказателното поле, но до попадение не се стигна. Следващата минута страхотен удар с глава на Крис Смолинг се отклони от лявата греда на Шмайхел. Лестър имаше великолепна възможност да поведе, след като Марез бе изведен отдясно. Алжирецът намери Уйоа, но нападателят стреля много неточно. В същото време на границата на наказателното поле Уейн Рууни извърши нарушение, което бе подминато от съдията, а то можеше да донесе втори жълт картон за английския национал.

Ситуацията с Рууни стана актуална в 86-ата минута, когато при подобно нарушение Данни Дринкуотър получи втори жълт картон и напусна терена. Той събори Мемфис Депай, като останаха сериозни съмнения дали нарушението бе извън или вътре в наказателното поле. Съдията го отсъди на границата, а Шмайхел изби удара на Рууни от прекия свободен удар. В последните минути Юнайтед натисна, но "лисиците" издържаха и си тръгнаха със заслужено спечелена точка.

"Лисиците" водят със седем точки пред Тотнъм три кръга преди края, като при успех срещу "червените дяволи", 64-годишният италиански мениджър и неговите момчета ще се превърнат в легенда. Цял един град живее в приказен сън, който не иска да свършва, а цяла Англия, разбира се без феновете на "шпорите", иска титлата да отиде при Джейми Варди и компания.

Мачът не е без значение и за домакините, които до последно ще преследват целта си, която е място в Топ 4 и класиране за Шампионска лига. В момента Юнайтед е на шеста позиция и с пет точки зад четвъртия - Манчестър Сити.