Протести срещу Венгер, икономична победа и трето място за Арсенал (видео)

Арсенал постигна икономична победа с 1:0 над Норич на "Емиратс" в мач №750 за Арсен Венгер в Премиър лийг. Френският специалист ще запомни този двубой, тъй като преди и по време на срещата част от привържениците призоваха за неговата оставка. Иначе "артилеристите" изнесоха поредната си постна продукция, а Дани Уелбек вкара единствения гол в 59-ата минута, когато бе и първият точен удар за домакините.

В 12-ата минута част от феновете на Арсенал се включиха в кампанията "време е за промяна", но друга част от привържениците издигна плакати в подкрепа на мениджъра на лондончани. Иначе през това първо полувреме селекцията на французина не успя да отправи нито един точен удар във вратата на Норич. За сметка на това гостите имаха три чудесни възможности, открили се пред Нейтън Редмънд. При две от тези ситуации Петер Чех спаси Арсенал с великолепни намеси, а веднъж крилото на "канарчетата"  не успя да намери вратата от добра позиция.

В началото на втората част капитанът на Арсенал Пер Мертезакер получи контузия и бе принудително заменен от Паулища.

В 59-ата минута "артилеристите" най-сетне направиха нещо интересно в атака и излязоха напред в резултата. Белерин центрира отдясно, Жиру свали с глава, а Уелбек, който се появи ммалко преди това, простреля Ръди. Две минути по-късно домакините настояваха за дузпа, след като топката срещна ръката на Гари О'Нийл в наказателното поле, но сигнал не последва.

В 73-ата минута Йозил бе близо до това да удвои, но Ръди успя да избие, а в 82-ата минута стражът на Норич се намеси решаващо и след удар на Елнени.

Арсенал се върна на трето място - с три точки пред Манчестър Сити, който утре гостува на Саутхамптън. Норич е на предпоследно място, като "канарчетата" изостават на две точки от спасителната зона.