Барса покори Севиля, остават две крачки до трофея (видео+галерия)

Отборът на Барселона си върна първата позиция в Ла Лига след успех с 2:0 при гостуването на Бетис в двубой от 36-ия кръг. Иван Ракитич (50) и Луис Суарес (81) отбелязаха двете попадения, като с две асистенции се отличи Лионел Меси. Втората беше изключителна. Домакините играха почти час с човек по-малко след изговането на Хайко Вестерман в 35-ата минута. "Блаугранас" се нуждаят от две победи в оставащите две срещи с Еспаньол и Гранада, за да се поздравят с титлата.

Луис Енрике заложи на своя звезден състав, воден от нападетелното трио Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар. Жерард Пике и Хавиер Масчерано оформиха централната двойка. Хуан Мерино разположи 4-2-3-1 с централен нападател Рубен Кастро. Офанзивната тройка зад голмайстора беше Алваро Сехудо, Хоакин и Даниел Себайос.

Бетис - Барселона Мачът започна с продължително владение на топката на каталунците. Севилци създадоха първите две опасности. В петата минута те изградиха скоростна контра, но при удара на Рубен Кастро топката излезе в корнер. След центрирането Бруно Гонсалес стреля с глава - Клаудио Браво внимаваше и изби. "Лос кулес" така и не създаваха опасни положения с бавните си нападения. В 18-ата Жорди Алба опита интересно изпълнение от въздуха, ала Антонио Адан внимаваше.

В 19-ата Неймар финтира защитник на аутлиния, върна назад, но Андрес Иниеста шутира неточно. В 26-ата Неймар взе високата топка в наказателното поле, но не се получи удар. Три минути по-късно Алба асистира на Неймар, бразилецът отправи нисък удар от 15 метра, спасен от Адан. В 35-ата минута съдията Матеу Лаос извади втори жълт картон на централния бранител Хайко Вестерман, след като германецът спъна отзад Иван Ракитич.

Бетис - Барселона - 0:2 В 47-ата минута Неймар изведе прекрасно Суарес, който сам срещу вратаря насочи в аут. В 50-ата гостите от "Камп Ноу" успяха да вкарат не и без помощта на Херман Пецейя и Адан. Защитникът понечи да изчисти със задна ножица, вратарят излезе неразчетено и Ракитич се оказа сам срещу празната врата - 0:1. Бившият играч на Севиля наказа "вердибланкос".

Каталунците разиграваха спокойно топката, но не създаваха достатъчно опасни положения. В 65-ата Неймар изведе Суарес, който обаче много бързо беше затворен в наказателното поле. В 73-ата Меси копна топката към далечната греда за Неймар, който опита да върне към Суарес, но вратарят излезе и улови. В 74-ата Меси финтира бранител в наказателното и изведе уругвайския си партньор на чиста позиция, но Лучо стреля в крака на Адан. В 81-ата минута Лео Меси "приспа" съперника и много хитро изведе Суарес с великолепен нисък пас и уругваецът този път не сбърка. Това беше гол номер 35 за Лучо, който е безспорен фаворит за "Златната обувка". В 88-ата минута Клаудио Браво беше заменен поради контузия.

Бетис - Барселона - 0:2 Барса отново ще има цяла седмица почивка преди дербито с Еспаньол, което е на "Камп Ноу". Бетис е сигурен за мястото си в Примера и през новия сезон.