Куршум на Гризман качи Атлетико на върха (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид продължава да участва в тройната захапка за титлата в Примера след традиционна победа с 1:0 над гостуващия Райо Валекано в мач от 36-ия кръг. Антоан Гризман вкара в 55-ата минута едва с първото си докосване в срещата. Това е четвърти пореден успех с 1:0 за Атлети, включвайки и дуела срещу Байерн (Мюнхен). С победата "рохибланкос" изметиха Реал Мадрид от първата позиция и ще се надяват на грешка от страна на Барселона.

Диего Симеоне, който гледаше мача от трибуните, разположи експериментален състав, мислейки за реванша в Шампионската лига. Аржентинецът запази силите на половин дузина титуляри, а шанс за изява от първата минута получиха Хесус Гамес, Томас Тейе, Оливер Торес, Матиас Краневитер, Анхел Корея и Лусиано Вието. Пако Хемес също подреди 4-4-2, залагайки в нападение на Хави Гера и Мику.

Първото полувреме беше лишено от по-чисти голови положения. Първият добър шанс се откри пред Хозабед Санчес в петата минута, но фалцираната топка размина далечната греда. В ответната атака ударът на Анхел Корея рикошира в Хосе Анхел Креспо и топката излезе в корнер. Антонио Амая стреля неточно с глава след корнер пред Ян Облак в деветата минута. В 24-ата Мику шутира силно, а Облак се намеси на два пъти. В 37-ата Корея много технично финтира бранител, но ниският му изстрел не се получи добре.

На почивката Габи Фернандес отстъпи място на Коке. Гостите от "Вайекас" действаха солидно в средата на терена и създадоха нелоши голови възможности в началото на втората част. В 52-ата минута Хави Гера стреля по земя от осем метра, ала Облак беше заел точната позиция и улови. В рамките на същата минута десният бек на "пчеличките" Кини се включи по фланга, опита центриране, но се получи коварно насочване и словенският страж изби над гредата.

В 55-ата минута Чоло Симеоне пусна в игра тежката артилерия: Фернандо Торес и Антоан Гризман. Едва 35 секунди след появяването си на терена френският стрелец отбеляза за 1:0. Креспо не изчисти добре с глава, номер 7 овладя на гърди и с мощен удар от 20 метра порази мрежата на Хуан Карлос. В 64-ата минута Пако Хемес извади централния си бранител Антонио Амая и заложи на нападателния Алберто Манучо. Наставникът на Райо затвърди имиджа си, като изтърпя само 26 минути резервата Пити, изваждайки го в 84-ата минута.

В 70-ата Торес беше изведен сам срещу вратаря, но стражът се справи с ниския шут. В 78-ата Коке шутира извън целта след хубав рейд на Анхел Корея. В края "пчеличките" натиснаха, но Атлетико показа, че знае как да се справя в такива ситуации.

"Червено-белите" остават в спора за титлата, а големият им мач ще е във вторник вечер в Мюнхен. Райо продължава борбата за оцеляване.

Снимки: Getty Images/Guliver