Астън Вила бе на секунди от четвърта победа, но отново загуби (видео)

Вече изпадналият отбор на Астън Вила бе много близо до това да запише едва четвъртата си победа от началото на сезона, след като водеше с 2:1 на Уотфорд като гост, но допусна обрат в добавеното време и в крайна сметка загуби с 3:2. Бирмингамци на два пъти излизаха напред в резултата на "Викъридж Роуд. Киърън Кларк откри в 28-ата минута, след като засече с глава центриране от корнер на Ашли Уестууд. Точно преди почивката Алмен Абди изравни от пряк свободен удар. Джордан Аю отново изведе гостите напред три минути след подновяването на играта. В 74-ата минута Астън Вила остана с човек по-малко, след като Али Сисоко получи директен червен картон. Бирмингамци успяваха да задържат аванса си до 90-ата минута, но в добавеното време Трой Дийни вкара два гола, с което направи обрата пълен.

Това бе 11-ата поредна загуба за Астън Вила. Бирмингамци изравниха по този начин най-лошата си серия от поредни поражения, датираща от сезон 1962/63. Уотфорд е на 12-а позиция с 44 пункта.