Айнтрахт взе още един задължителен мач (видео)

Айнтрахт (Франкфурт) записа втора поредна победа в Бундеслигата, след като обърна с 2:1 Дармщат 98 като гост в мач от 32-ия кръг. Марио Вранчич откри в 12-ата минута за "лилиите", а Макото Хасебе (56') и Щефан Айгнер в 83-ата минута донесоха ценния успех за "орлите". Домакините пропуснаха дузпа при 1:0 в своя полза. Така Айнтрахт е вече на 16-а позиция, която праща на бараж срещу третия от Втора Бундеслига. Дармщат също продължава да е застрашен, но далеч по-сериозно е положението на Щутгарт и Вердер (Бремен), които в понеделник се срещат помежду си. В последния кръг пък Франкфурт играе с Вердер, което се очертава като финал.

Мачът на "Мерк-Щадион ам Бьоленфалтор" стартира силно за домакините, които наложиха натиск и още в 12-ата минута откриха резултата. Чудесна триходова комбинация по десния фланг бе завършена от Марио Вранчич - 1:0. Последваха няколко опасни изстрела на Сандро Вагнер и Жером Гондорф, но до втори гол във вратата на Лукас Храдецки не се стигна.

В 19-ата минута пък Харис Сеферович задържа Лука Калдирола в наказателното поле на Айнтрахт и главният съдия Мануел Грефе посочи бялата точка. Зад топката застана Вагнер, чийто изстрел бе париран от Храдецки.

До края на първата част Айнтрахт съумя все пак да създаде чисто положение, но Сеферович от изгодна позиция пропусна да изравни резултата, стреляйки с глава в тялото на стража на Дармщат.

През втората част възпитаниците на Нико Ковач излязоха с изцяло променен стил на игра и активизацията им в предни позиции донесе резултат. В 56-ата минута Хасебе с топовен изстрел и рикошет простреля Кристиан Матениа за 1:1.

В следващите минути нямаше сериозни положения пред двете врати, но борещият се за оцеляване Айнтрахт направи финален щурм, който му донесе успеха . Играещият своя четвърти сезон на "Комерцбанк Арена" Щефан Айгнер отбеляза така ценното попадение за своите и заплете изцяло интригата за позициите, отреждащи директното изпадане, както и тази за бараж.

Следващата събота "орлите" очакват Борусия (Дортмунд), а "лилиите" гостуват на Херта в Берлин.