Стамен Белчев обявява целите на ЦСКА-София в турнира за Купата и в първенството

Сметките на Байерн се объркаха (видео + галерия)

Неочаквано за мнозина Байерн (Мюнхен) не успя и днес да спечели титлата в Германия, тъй като не съумя да спечели домакинството си на Борусия (Мьонхенгладбах) - 1:1. По същото време вторият в класирането Борусия (Дортмунд) разгроми Волфсбург с 5:1 и съкрати на 5 точки разликата между двата отбора, а до края остават два кръга. Така за баварците остава възможността да триумфират след седмица при гостуването на съседите от Инголщат 04.

Нещата се развиваха отлично в Мюнхен след ранен гол на Томас Мюлер в 6-ата минута, но попадение на Андре Хаан в 72-ата минута обърка плановете.

Байерн (Мюнхен) - Борусия (Мьонхенгладбах) 1:1

В стотния си мач начело на Байерн Джосеп Гуардиола реши да жертва този двубой за сметка на реванша срещу Атлетико Мадрид в Шампионската лига. Той даде почивка на голяма част от титулярите си, а от първата минута започнаха възстановеният от травма Жером Боатенг, както и футболисти като Рафиня, Себастиан Роде, Марио Гьотце и Сердар Ташчъ, които през сезона досега бяха резерви. На върха на атаката обаче беше Томас Мюлер, който не беше титуляр на "Висенте Калдерон". На пейката седнаха Роберт Левандовски, Дъглас Коща, Тиаго Алкантара, Артуро Видал и капитанът Филип Лаам, а Чаби Алонсо и Франк Рибери дори не бяха в групата.

Домакините се нуждаеха от задължителен успех, след като рано-рано се видя, че Дортмунд ще надделее над "вълците". И планът видимо сработи, защото още в 6-ата минута Мюлер засече центриране от корнер и вратарят Ян Зомер не реагира добре, след което кълбото се озова в мрежата му.

Това беше добре дошло за баварците, защото те видимо изпитваха затруднения при организирането на атаки и създаването на чисти положения. До края на тази първа част те почти с нищо не застрашиха вратата на Борусия. Пасивни бяха и гостите, които имаха само една добра възможност, но Мануел Нойер спаси удара на Андре Хаан в 17-ата минута.

След почивката нещата не се промениха, като Байерн продължаваше да се мъчи и хубавата игра, с която отборът мачкаше съперниците си по-рано през кампанията, беше химера. Времето минаваше и привържениците вече пееха песните на победата, когато в 72-ата минута Хаан наказа грешка в защитата и изравни.

Гуардиола веднага извади защитник и пусна Коща в предни позиции, но натискът беше вял. Логично последният сигнал дойде при разочароващото за домакините 1:1.

След седмица Байерн пак ще се нуждае от победа, при положение че Дортмунд спечели срещу Айнтрахт във Франкфурт. Ако се стигне до нова сензация и нещата трябва да се решават в последния кръг, то тогава на "Алианц Арена" ще се чака успех срещу изпадналия вече Хановер 96.

С тази точка пък Мьонхенгладбах се изкачи поне за няколко часа до четвъртото място, което праща в Шампионската лига. "Жребчетата" пък се доказаха като най-неудобния съперник на Байерн на домашна сцена след идването на Гуардиола.