Евтимов и Елан Шалон загубиха полуфинала за Купата на ФИБА-Европа (видео)

Отборът на Елан Шалон, с българския баскетболист Илиан Евтимов в състава си, допусна загуба на полуфиналите на турнира за Купата на ФИБА-Европа. Френският тим е домакин на финалната четворка на турнира. Елан Шалон отстъпи пред Варезе (Италия) с 82:91 (25:31, 28:17, 11:22, 18:21) точки. Италианците решиха мача след серия от 11:0 в третата част, след която поведоха с 59:53 и до края не изпуснаха водачеството си в резултата.

Евтимов се отличи с 2 точки, 1 борба, 1 асистенция и 1 отнета топка за 16:35 минути като титуляр. За Варезе по 17 точки отбелязаха Брaндън Дейвис, Малик Уейнс и Рихардс Куксикс.За домакините се отличи Джереми Хейзъл с 19 точки.

Френският тим ще играе за третото място в неделя срещу загубилия от втория полуфинал между Скайлайнерс (Германия) и Енисей (Русия).