Берое не успя да си гарантира участие в Европа - битката със Славия продължава (видео)

Берое и Славия завършиха 1:1 в последен мач от 31-ия кръг на "А" група. Домакините излязоха напред в резултата след гол на Георги Божилов в средата на първата част, но с попадение на Борислав Балджийски две минути преди да изтече редовното време белите се добраха до точката.

Този резултат запази разликата от четири точки между двата отбора в полза на Берое, който заема третото място в класирането, даващо право на участие в Лига Европа.

В първите 20 минути домакините бяха по-активният тим и на два пъти претендираха за дузпи за игра с ръка на противникови състезатели, но реферът Ивайло Стоянов остана безмълвен. По-дискусионна бе втората ситуация, когато Божилов напредна и шутира, но топката не достигна до вратата, тъй като се спря в ръката на Стефан Велков.

Все пак в 21-ата минута логичното, предвид показаното на терена до този момент, се случи и Берое откри резултата. Том подаде към Станислав Костов в наказателното поле на гостите, нападателят върна към Георги Божилов, който с шут по земя от 16 метра прониза Георги Петков.

В 35-ата минута Божилов отново опита да вкара след центриране от фаул и изстрел с глава, но този път Петков спаси.

В заключителните секунди на първото полувреме Славия пропусна две отлични възможности да изравни. Ивайло Димитров се откъсна сам срещу вратаря, но Макенджиев спаси изстрела на нападателя. Притичалият Балджийски опита да реализира при добавката, но и той не сполучи.

Секунди след началния съдийски сигнал на втората част Берое пропусна да увеличи своята преднина. Зехиров центрира отдясно, Божилов отклони топката с глава към Иса, който изпусна да реализира, тъй като стреля в аут от 5-6 метра.

След това положение последва накъсана игра предимно в центъра на терена до 83-ата минута, когато белите за малко не изравниха. Абуд Омар проби и центрира отляво към Калоян Кръстов, който стреля с глава, но покрай дясната греда на Макенджиев.

Все пак софиянци се добраха до точката две минути преди края на редовното време, когато Абуд Омар центрира и Борислав Балджийски вкара с глава за крайното 1:1.

БЕРОЕ - СЛАВИЯ 1:1