Тренчин спечели купата на Словакия

Отборът на АС Тренчин спечели купата на Словакия след запомнящ се обрат във финала срещу Слован (Братислава). Тренчин губеше с 0:1 до 78-ата минута, но в крайна сметка стигна до успех с 3:1 и завоюва ценното отличие.

Първото полувреме на финалния двубой, който се игра в Търнава, завърши без голове. Слован поведе в 53-ата минута с гол на Адам Зрелак, но Щефан Майерхофер изравни и сякаш пречупи столичния тим. В 86-ата минута Джино ван Кесел направи 2:1 за Тренчин и отново той оформи крайния резултат в добавеното време.

За победата в състезанието Тренчин ще получи 50 000 евро.

СЛОВАН (БРАТИСЛАВА) - ТРЕНЧИН 1:3
1:0 Зрелак (53)
1:1 Майерхофер (78)
1:2 Ван Кесел (86)
1:3 Ван Кесел (90)