Хихон изплува над чертата (видео)

Феновете на "Ел Молинон" имаха поводи за радост в петъчната вечер. Техният любим Спортинг Хихон победи с 2:0 Ейбар и поне временно се измъкна от зоната на изпадащите. Карлос Кармона и Джони Родригес отбелязаха головете за домакините, които реагираха по-най-добрия възможен начин след тежката загуба с 0:6 от Барселона преди седмица.

За Ейбар мачът не беше от значение и футболистите на баския тим определено не излязоха пределно мотивирани. Въпреки това, гостите направиха няколко светкавични контри до почивката, завършили обаче без гол. Такъв падна в тяхната врата, когато в 43-ата минута Карлос кармона засече с глава центриране от левия фланг и простреля Асиер Риесго.
След почивката най-добрата възможност за изравнително попадение се откри пред Серхи Енрик, но след неговия удар топката срещна гредата, а после се разходи по голлинията, без да я премине. Домакините решиха всичко в 82-ата минута. Джони Родригес напредна в наказателното поле и с малко късмет успя да преодолее Риесго за крайното 2:0.

В оставащите два кръга отборът на Абелардо Фернандес гостува на Хетафе и приема Виляреал. Програмата на Ейбар предвижда мачове с Бетис и Еспаньол.