Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Ибра се забавлява, ПСЖ подобри рекорд (видео)

В мач от 36-ия кръг на Лига 1 Пари Сен Жермен разгроми с 4:0 гостуващия Рен и подобри собствения си рекорд за най-много победи в рамките на една кампания. Това беше 28-и успех за тима на Лоран Блан - с един повече от сезон 2013/14. Целта пред парижани в оставащите два кръга е да стигнат до кота "30", а това не изглежда никак трудно, защото им предстоят мачове с Газелек Аячо и Нант, както и отложеният двубой с Бордо.

ПСЖ със сигурност ще счупи и друг рекорд - този за най-много точки в един сезон. С днешната си победа отборът събра 89 точки и изравни върховото си постижение.

Златан Ибрахимович за пореден път беше голямата фигура на "Парк де Пренс". Шведът се разписа на два пъти и вече има 34 гола в Лига 1, с цели 16 повече от втория в листата на стрелците Александре Лаказет.
Домакините играха доста лениво до почивката и тя дойде при нулево равенство, но през второто полувреме разликата в класите си каза думата. Резултата откри левият бек Максуел в 50-ата минута след пас на Единсон Кавани. Бразилецът финтира двама съперници и с мощен шут заби топката под гредата.

Само 4 минути по-късно Анхел ди Мария центира, а Ибрахимович протегна крак и прати кълбото под плонжа на Беноа Костил. В 78-ата минута Ибра разстреля стража на гостите след подаване на Хавиер Пасторе, а в добавеното време сред голмайсторите се записа и Кавани. Уругваецът вкара след комбинация с Марко Верати.
ПСЖ има 93 отбелязани гола през сезона и ще е цяло чудо, ако не мине границата от 100 попадения.

За Рен това беше 4-и пореден мач без победа и отборът окончателно загуби шансове да се бори за класиране в Лига Европа.