Берое спечели в Плевен и върна серията у дома

Берое спечели втория мач от четвъртфиналната серия срещу Спартак (Плевен). Старозагорци се наложиха с 81:74 точки като гост и изравниха серията на 1:1 победи. Третата среща ще се играе в понеделник в 19.00 часа в Стара Загора. Двубоят в Плевен започна с близо 15 минути закъснение, след като съдийската тройка не успя да пристигне навреме.

В първата част двата тима на няколко пъти си разменяха водачеството. Спартак поведе при 10:6 и 12:8, но Берое резултата до 14:12. До края на първите 10 минути "зелено-белите" не изпуснаха инициативата и имаха преднина от 21:71. С началото на втората четвърт Спартак направи серия от 7:0 и отново поведе в резултата. След това гостите взеха аванс от 36:30, а на почивката - 42:40. Последователно двата тима си размениха водачеството в резултата и в третата част.

Водени от Еврик Гари и Александър Тодорович обаче играчите на Берое успяха да си осигурят аванс от пет точки в средата на тази четвърт - 53:48.Успешни стрелби на Самуел Франсис и Димитър Маринчешки обаче набързо го заличиха до само точка. "Зелено-белите" обаче записаха силни минути, което доведе и до най-големия аванс в тяхна полза - 59:52 минута и половина преди края на тази част. В последната четвърта част домакините отново започнаха силно, но серията им бързо беше прекратена отсъперника. Играчите на Спартак обаче не се предадоха и поведоха със 73:72.

В този момент старозагорци останаха и без Остин Барнс, който напусна за пет лични нарушения. Същото обаче се случи и с лидера на Спартак (Плевен) Димитър Маринчешки. "Зелено-белите" пък не позволиха втора изненада и спечелиха срещата.

Най-резултатни за Берое бяха Александър Тодорович с 23 точки и Еврик Гари с 20 точки. За Спартак (Плевен) Димитър Маринчешки завърши с 25 точки, Урош Величкович добави 17 точки.