Свиленград-ПУ детрони Бъки

Отборът на Свиленград-ПУ детронира шампиона Бъки след успех с 32:29 (13:14) като гост във втория полуфинален плейоф на Държавното първенство по хандбал за жени. Така гостенките спечелиха серията с 2:0 победи и се класираха за финала. Габровки започнаха по-добре двубоя и поведоха с 11:7, но между 20-ата и 23-ата минута домакините направиха три пропуска при контраатаки и позволиха на съперника да се доближи само на едно попадение, като разликата се запази до почивката.

Състезателките на Свиленград-ПУ започнаха отлично второто полувреме и към средата на частта стигнаха до обрат и да поведат с 25:19. В последните десетина минути хандбалистките на Бъки преминаха към нетрадиционна лична защита, но до края успяха само на намалят изоставането си до 3 гола, но за повече нямаха сили. Най-резултатна за домакините беше Лора Сарандева с 12 попадения, а 6 пъти се разписа Силвия Атанасова.

За Свиленград-ПУ по 9 гола отбелязаха Кристина Миланова и Стефка Агова. Другият полуфинал между Шумен и Етър 64 е утре, а великотърновки, които са победителки в редовния сезон, водят с 1:0 победи след първия мач като домакини.