Лудогорец се мъчи срещу аутсайдера Монтана - Владо Стоянов стана герой (видео)

Лудогорец се измъчи срещу аутсайдера Монтана, но все пак спечели с 2:1 домакинството си срещу последния в класирането на "А" група и по този начин се доближи на точка от петата поредна шампионска титла на България.

Орлите поведоха с два бързи гола на Джонатан Кафу и Жуниор Кишада, но гостите се върнаха в мача с попадение Пашов още през първата част. След почивката Монтана имаше два отлични шанса да изравни, но стражът на разградчани Владо Стоянов прояви отличен рефлекс и спаси изстрелите на Атанас Илиев и Петър Атанасов.

Веднъж и късметът спаси Лудогорец, когато Илиев вкара на празна врата след грешка на Стоянов, но голът правилно бе отменен поради засада.

Иначе срещата започна с натиск на домакините. В 6-ата минута Лукас Саша стреля от 25 метра, Христо Иванов първоначално изпусна топката, но после я улови преди Кишада да успее да направи добавка.

Монтана отговори с опасен удар на Атанас Илиев в 8-ата минута. В 10-ата минута обаче разградчани откриха резултата. Това стана след брилянтна триходова атака Лукас Саша-Кишада-Кафу, след която последният бе изведен очи в очи със стража на гостите и без проблем реализира - 1:0 за Лудогорец.

Малко след попадението Лукас Саша отправи силен шут отдалеч, но Иванов изби в корнер.

В 20-ата минута таранът на Монтана Атанас Илиев получи извеждащ пас и се озова очи в очи с вратара на домакините Владо Стоянов. Нападателят бутна топката и падна на терена, като главният рефер Николай Йорданов му вдигна жълт картон за симулация.

Само 120 секунди по-късно Лудогорец поведе с 2:0 след гол на Жуниор Кишада. Бразилецът реализира след центриране на Вандерсон отдясно. Монтана се върна в двубоя, след като в 25-ата минута Пашов вкара с глава, засичайки центриране от корнер на Иван Стоянов.

В 43-ата минута домакините бяха близо до трети гол, но шут на Вандерсон профуча покрай лявата греда.

Осем минути след почивката Монтана на два пъти пропусна отлични шансове да изравни. Тогава гостите организираха отлична атака с едно докосване, след която Атанас Илиев стреля, но Владо Стоянов изби. Последва добавка на Петър Атанасов от десетина метра, но стражът на орлите отново демонстрира класа и спаси.

В 64-ата минута резервата Мисиджан проби и центрира отляво, но Джонатан Кафу пропусна да се разпише, стреляйки над вратата. В следващите минути гостите организираха няколко опасни контраатаки, но бъркаха при последния пас. От своя страна Лудогорец можеше да вкара трети гол в 78-ата минута, когато Кишада стреля по диагонал, но покрай дясната греда.

В 81-ата минута монтанчани все пак изпратиха топката в мрежата на разградчани, но голът на Атанас Илиев правилно бе отменен поради засада. В тази ситуация и Владислав Стоянов допусна сериозна грешка, тъй като изпусна топката при безобидно центриране от 40 метра, позволявайки на Илиев да реализира на празна врата.

ЛУДОГОРЕЦ - МОНТАНА 2:1