Хасково 2012 измъкна победата в Монтана и остана в битката за титлата

Отборът на Хасково 2012 запази живи шансовете си за титлата в българското първенство по баскетбол за жени, след като тази вечер момичетата на Елена Станкова спечелиха гостуването си на Монтана 2003 с 85:84 и намалиха резултата във финалната серия на 1:2.

Мейя Тирера беше най-резултатна за победителките – 34 точки, Катерина Рудева се отличи с „дабъл-дабъл“ – 17 точки и 10 асистенции, а Ралица Нанева завърши с 16 точки.

Келиндра Закари вкара 27 точки за Монтана 2003, Моник Рийд и Даниела Петева добавиха по 14 точки, а Шарел Алън завърши с 11 точки.

Първата четвърт на двубоя премина при размяна на надмощие, като в началото гостенките поведоха с шест точки – 10:4, но след това баскетболистките от Монтана се активизираха и обърнаха резултата в своя полза – 24:21.

Монтанки контролираха играта през втората четвърт, като не позволиха на съперничките си да стгнат до обрат, а в самия край на първото полувреме Закари и Димитрова отбелязаха и изведоха Монтана 2003 напред с двуцифрен аванс – 47:36.

Третия период на двубоя премина при размяна на успешни атаки и към двата коша, като разликата в полза на домакините се запази – 64:54 след 30 минути игра, но в заключителните десет минути баскетболистките на Хасково 2012 се хвърлиха на щурм, който в крайна сметка даде резултата.

Момичетата на Елена Станкова заличиха напълно изоставането си и дори поведоха – 79:78 при 2:12 минути до финалната сирена, а в оставащото време гостенките демонстрираха по-здрави нерви и напълно заслужено се поздравиха с крайния успех – 85:84.