Класика в Екатеринбург върна ЦСКА на върха (видео)

ЦСКА (Москва) отново излезе начело в руското първенство, след като в първи мач от 26-ия кръг с лекота победи като гост Урал с 3:0. Аарон Оланаре, Ахмед Муса и Алан Дзагоев отбелязаха головете за тима на Леонид Слуцкий, който вече има 53 точки - с една повече от Ростов. За Урал това беше четвърти пореден мач без победа, но тимът от Екатеринбург стои стабилно в средата на таблицата и не е застрашен от изпадане.

ЦСКА игра без двамата си титулярни крайни бранители Марио Фернандес и Георгий Шенников, а техните места заеха Сергей Ткачов и Алексей Березуцкий, който преди седмица донесе минималния успех с 1:0 над Динамо (Москва). Столичани поведоха в 19-ата минута след атака по дясното крило и центриране към Понтус Вернблум. Шведът някак продължи топката към Оланаре и нигериецът простреля Николай Заболотий.
До почивката Муса у Дзагоев пропуснаха да вкарат втори гол за ЦСКА, но през второто полувреме и двамата се разписаха. В 59-ата минута точен беше Муса, а в 75-ата след негово подаване Дзагоев оформи крайния резултат.

"Днес нищо не се получи. Трябва да приемем резултата. Това беше среща между два отбора на различно ниво", лаконичен беше старши треньорът на Урал Вадим Скрипченко.
"Предвид лошото състояние на терена, играхме добре. Оланаре вече е доста полезен за отбора. Имахме кадрови проблми, но заместниците на контузените титуляри се справиха отлично, което говори добре за качеството на резервната ни скамейка", коментира наставникът на ЦСКА Слуцкий.

До края на сезона на "армейците" остават мачове с Терек, Уфа, Краснодар и Рубин.