Младите "армейци" триумфираха в емоционалното първо издание на Купата на ЦСКА

В събота, на 23 април, в Баскетболната зала "Румен Пейчев" на стадион "Българска армия" в Борисовата градина, се проведе първият турнир по фехтовка за Купата на ЦСКА. В състезанието на възродения клуб участие взеха над 50 участника от 6 отбора – домакините от ЦСКА, Левски, Олимпик, Пловдив БГ, Тракия и състезатели от румънския фехтовален клуб Букурещ. Изпълнените с емоции и множество обрати двубои между младите фехтовачи преминаха при висок интерес от страна на ценителите на този спорт. Четири купи завоюваха състезателите на ЦСКА – при момчетата победител във възрастовата група до 13 години стана Георги Христов, докато при момичетата на същата възраст купата спечели Белослава Иванова. И в двубоите на фехтовачите до 15 години титлите останаха при младите "армейци" – Теодор Тончев при момчетата и Теодора Вутова при момичетата показаха класа и грабнаха трофеите. При най-малките, до 11 години, победители станаха Петър Барбанаков от Пловдив БГ и Вишня Перин от Левски. Най-очакваният финал беше между представителката на ЦСКА Теодора Вутова и румънката Делиа Кирка, спечелен категорично с 15 на 6 от родната ни състезателка.

След официалната част последваха демонстративни двубои между видни бивши състезатели по фехтовка. Сили премериха журналистът Иван Такев и легендите в родната фехтовка Жеко Спиридонов, част от българския национален отбор записал първо участие на световно първенство по фехтовка, и Марин Иванов - сребърен медалист от европейския шампионат в Лисабон през 1983 година. В шоу двубоите те показаха завидни майсторски умения под вещия поглед на политика Жорж Ганчев, който оцени подобаващо тяхното представяне.

След състезанието бе организиран коктейл във ВИП залата на стадион "Българска армия", на който присъстваха състезатели, ръководители, легенди и приятели на фехтовката, обсъдили бъдещето развитие на спорта и възможността за неговото популяризиране.