Нов сблъсък между Лудогорец и Хебър - този път за Купата, на живо от Разград със съставите

Клуб Америка спечели Шампионската лига на зона КОНКАКАФ

Максиканският Клуб Америка спечели Шампионската лига по футбол на зона КОНКАКАФ за втора поредна година, след като победи с 2:1 сънародниците от Тигре УАНЛ и спечели двубоя с общ резултат 4:1. С триумфа на препълнения стадион "Ацтека" Клуб Америка заслужи и квотата на региона за световното клубно първенство в Япония.

Миналогодишните шампиони допуснаха гол в 39-та минута, когато френският национал Андре-Пиер Жиняк се възползва от пас на бразилеца Рафаел Собис и намали изоставането на Тигре УАНЛ в общия резултат. Попадението на Жиняк даде надежди на неговия тим, но Тигре не направи нищо повече в мача, въпреки че притисна своите съперници в началото на второто полувреме. Еквадорецът Майкъл Аройо се появи в игра в 65-та минута и изравни само три по-късно с прецизен удар от границата на наказателното поле, а Освалдо Мартинес оформи крайното 2:1 от дузпа в 87-та минута.

Триумфът на Клуб Америка маркира 11-ата поредна титла за мексикански клуб в Шампионската лига на зона КОНКАКАФ.