Асът на Сейнт Луис свърши всичко за първата си победа (видео)

Питчер №1 в ротацията на Сейнт Луис Кардиналс Адам Уейнрайт най-сетне спечели първа победа от началото на новия сезон в МЛБ. 34-годишният десничар хвърля до 6-ия ининг и удари троен хит при пълни бази за успеха с 11:4 на гости срещу Аризона Дайъмъндбекс тази нощ. "Чинките" постигнаха общо 14 хита на ст. "Чейс Фийлд" във Финикс, като с 4 се отличи Стивън Пискоти.

Уейнрайт (W 1-3) допусна 4 точки от 7 хита за 5 ининга и 1/3 на възвишението. В нападение питчерът си помогна в точния момент, като с 3 RBI обърна резултата до 5:3 в началото на 6-ия. Той самият отбеляза шестата точка при последвалия сингъл на Пискоти, а в същата част гостите се разписаха още веднъж при двоен хит на Мат Холидей.

Основният потърпевш от развихрилата се атака на Кардиналс бе стартерът на Дайъмъндбекс Патрик Корбин (L 1-3), който пое 7 точки от 7 хита и 5 бази за боли за 5 ининга и 2/3. Сменилият го Енрике Бургос даде още 3 хита и 3 точки само за 2 аута на работа, а четвъртият и последен риливър на "гърмящите змии" за вечерта Рандал Делгадо пусна финалната точка в 9-ия.

За Сейнт Луис Аледмис Диас изстреля соло хоумрън, добави RBI-сингъл и стигна до хоума общо три пъти, а с по 2 RBI за победата допринесоха още Пискоти, Холидей и Мат Карпентър. За Аризона Брендън Дръри удари двоен хоумрън, Пол Голдшмит направи соло обиколка, а Давид Пералта прибра рънер с единичен хит.

Аризона Дайъмъндбекс - Сейнт Луис Кардиналс 4:11