Рутинна победа за Балкан срещу Левски

Балкан (Ботевград) надигра Левски 2014 за втори път в рамките на десетина дни, този път печелейки у дома с 82:70 за 1-0 в четвъртфиналната плейофна серия между двата тима. “Зелените”, които са вицешампиони на НБЛ си свършиха работата още през първото полувреме, след което просто поддържаха дистанция.

Играчите на Небойша Савич се откъснаха от противника към края на първата част, когато направиха серия от десет последователни точки и след като изоставаха със 7:9 дръпнаха със 17:9, а след края на частта водеха с 25:15.

Дистанцията между двата тима остана двуцифрена и до почивката, като най-голямата преднина на Балкан бе 19 точки - 45:26 минута преди полувремето, след което отборите се оттеглиха при резултат 45:31.

Добри минути за Левски 2014 свалиха изоставането на “сините” до 9 точки малко след началото на второто полувреме, след което се повтори случилото се във втората част и Балкан пак дръпна с 19, а след 30 минути водеха с 62:51. През последната част левскарите не намериха сили за обрат и в крайна сметка Балкан спечели с 86:74.

Мартин Маринов поведе домакините със 17 точки, а Брендън Фортънбери и Цветослав Острев приключиха с 14 и 12 точки.

Крум Дойчинов и Алекс Симеонов се отличиха за гостите с 21 и 20 точки.