Рилски спортист се справи с Черно море и поведе в серията

Отборът на Рилски спортист (Самоков) стартира участието си в плейофите на Националната Баскетболна Лига с победа, след като се наложи при домакинството си на Черно море (Варна) с 97:84.

Франк Търнър беше най-резултатен за победителите – 21 точки, Йордан Бозов и Антъни Гуджино добавиха съответно по 20 и 16 точки, а Златин Георгиев и Тристан Кери вкараха по 15 точки.

Симеон Илиев вкара 22 точки за гостите от морската ни столица, а Денислав Вутев и Станислав Цонков завършиха съответно с по 19 и 17 точки.

Резултатът бе открит от гостите от Варна след кош на Цонков, но след това баскетболистите на Рилски спортист поеха пълен контрол върху събитията на терена и започнаха да трупат аванс, като след десет минути игра разликата бе 19 точки в полза на самоковци – 34:15.

Силното начало внесе измамно спокойствие в редиците на домакините, които допуснаха много грешки в началото на втората четвърт. Под другия кош „моряците“ използваха шансовете си максимално и четири минути преди почивката разликата бе стопена до 10 точки – 31:41. Това определено стресна възпитаниците на Росен Барчовски, които отново вдигнаха оборотите и до края на първото полувреме отборът на Рилски спортист възстанови комфортната си преднина – 59:37.

Домакините поддържаха разликата без особени проблеми през по-голямата част от третата четвърт, но в самия й край Къртев и Нацкин вкараха за 62:78, а в заключителните десет минути Илиев и  Цонков доближиха Черно море още по-близо до съперника – 84:95. Това бе и всичко по-интересно в този двубой, тъй като до последния съдийски сигнал оставаха 62 секунди, в които „моряците“ не успяха да сътворят чудото и победата остана в Самоков – 97:84.

Рилски спортист – Черно море 97:84 (34:15; 25:22; 19:25; 19:22)

Рилски спортист: Търнър 21, Стоянов 4, Георгиев 15, Гуджино 16, Бозов 20 (Иванов 3, Бързаков, Кери 15, Милов, Тодоров, К.Георгиев, Киров 3)

Черно море: Цонков 17, Илиев 22, Нацкин 15, Вутев 19, Радев 6 (Къртев 5, Сефанов, Георгиев, Христов, Янков)