Лукойл Академик си поигра с Ямбол за 1-0

Лукойл Академик постигна очакван и убедителен успех с 91:62 срещу Ямбол и поведе с 1-0 в четвъртфиналната серия от плейофите на НБЛ. Така “студентите” могат да се класират за полуфиналите още в четвъртък, когато ще гостуват в зала “Диана” за мач №2 от елиминациите срещу този съперник.

Петима играчи на шампионите завършиха с поне 10 точки, като най-много за селекцията на Тони Дечев вкара Христо Захариев. MVP на миналогодишните финали наниза 19 точки за 22 минути игра, докато Желко Шакич и Асен Великов добавиха по 14 точки, като Шакич хвана 8 борби, а Великов направи 8 асистенции. Павлин Иванов и Филип Барович бяха другите двама двуцифрени за победителите с по 10 точки.

Треньорското ръководство на Лукойл разпредели игровото време равномерно между почти всички свои играчи, като само Александър Илиев и Николай Колев получиха по-малко от 10 минути.

Домакините решиха всичко в своя полза още през първата част, която спечелиха с 32:19. До почивката преднината им достигна 18 точки - 52:34, а след подновяването на играта ямболии оказаха най-голяма съпротива на съперника си, за да се стигне до 70:51 след 30 изиграни минути в Правец. За последните 10 минути Лукойл Академик добави още 10 точки към разликата, която след последната сирена бе фиксирана на 29 и 91:62.

Милиян Боцка за пореден път бе №1 за Ямбол - 26 точки, 8 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка. Гостите бяха без титулярния си капитан Станислав Говедаров, като вместо него в стартовите пет започна Васил Кьосев. Денис Агре пък завърши с 10 точки и 7 борби, а Петър Петров не можеше да разчита и на Стойо Чолаков

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК - ЯМБОЛ 91:62  (32:19, 20:15, 18:17, 21:11)

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Бранислав Ратковица 2, Христо Захариев 19, Павлин Иванов 10, Желко Шакич 14, Филип Барович 10 (Филип Виденов 9, Крис Минков 6, Николай Колев, Александър Илиев, Асен Великов 14, Николай Грозев 2, Димитър Димитров 5)

ЯМБОЛ: Милиян Боцка 26, Васил Кьосев 2, Евгени Иванов 7, Денис Агре 10, Боян Радетич 7 (Милен Костов 2, Александър Драгоев, Стилиян Иванов 6, Николай Михайлов, Андрей Иванов 2)