Левски или Литекс ще представлява България в Младежката лига на УЕФА

Отборите на Левски (София) и Литекс (Ловеч) ще играят на финала за Купата на БФС при юношите-старша възраст (родени 1998 г). Двата отбора още в първите срещи стигнаха до убедителни победи и днес просто затвърдиха предимствата.

Левски имаше доста повече проблеми при гостуването на Черно море, но след победа с 3:0 в първата среща, днес мачът под Аспаруховия мост завърши 2:2. Домакините получиха две дузпи, реализирани от Валентин Йосков, имаха претенции и за още три. Но все пак сините отиват в мача за титлата с общото 5:2.

Литекс спечели и втората среща с Лудогорец, този път с 1:0. Единственото попадение вкара Беркай Халил в 92-ата минута. Тонислав Йорданов проби от дясно, влезе в наказателното поле и стреля, топката се отби в гредата, върна се при Халил, който я довкара.

След равностойно първо полувреме домакините излязоха напълно преобразени след почивката. Те създадоха 7-8 чисти голови положения, два пъти уцелиха гредите чрез Христин Колев и Йорданов, а и вратарят Даниел Наумов извади няколко опасни топки след мелета.

Финалът трябва да се играе на 4-и май, сряда. БФС допълнително ще обяви стадионът, на който ще се състои, но за момента фаворит е Правец. Победителят в тази надпревара представя България в Младежката Лига на УЕФА.