Чудо на "Васил Левски": намери се кой да спре непобедимия ЦСКА (видео+галерия)

Чудото е факт! ЦСКА загуби първи точки в първенството на Югозападната "В" група, след като в 30-ия кръг армейците достигнаха само до 2:2 при домакинството си на бойкия тим на Сливнишки герой.

Гостите от Сливница на два пъти повеждаха в резултата чрез Александър Александров и Светослав Диков, но червените успяха да изравнят с попадение на Преслав Йорданов и щастлив гол на Момчил Цветанов от над 35 метра в 80-ата минута.

ЦСКА - Сливнишки герой

Първата по-опасна атака бе в сметката на армейците. В 8-ата минута Маламов осъществи индивидуален пробив през центъра на терена и подаде вляво към Момчил Цветанов, който от своя страна шутира силно, но в аут.

Последва игра в центъра на терена и без положения пред двете врати до 39-ата минута, когато гостите от Сливница откриха резултата. Тогава Светослав Дичев стреля от 35 метра, топката се отби в напречната греда и при добавката Александър Александров вкара с глава в празната врата - 1:0 за Сливнишки герой.

Минута по-късно Преслав Йорданов можеше да изравни, но изстрелът му с глава излезе в аут. До края на полувремето и Йордан Йорданов пробва да вкара след шут отдалеч, но той не затрудни стража на гостите Симеонов.

Сливнишки герой отговори с опасен удар на голмайстора Александров, която Господинов изби.

Втората част започна като първата - с равностойна игра и без опасности пред двете врати. Така бе до 57-ата минута, в която ЦСКА пропусна отлична възможност да изравни. Маламов проби и центрира отдясно към оставения абсолютно непокрит на 5-6 метра пред голлинията Момчил Цветанов, но изстрелът на нападателя с глава вместо в празната врата излезе в аут.

По-аткивната игра на червените в тази част от мача даде резултат в 61-ата минута, когато Цветанов центрира от корнер и Преслав Йорданов вкара с глава за 1:1.

В 66-ата минута ЦСКА като по чудо не вкара втори гол, когато Преслав Йорданов стреля с глава, но Симеонов изби в корнер. При тази ситуация обаче реферът Георги Игнатов подмина явно нарушение на червения нападател, който с две ръце и в гръб избута противников бранител. Секунди по-късно Момчил Цветанов изведе Преслав Йорданов очи в очи със стража на тима от Сливница, но Симеонов отново се намеси блестящо и спаси, а при добавката резервата Костадин Хазуров стреля над вратата.

Футболистите от Сливница обаче отразиха натиска и в 76-ата минута шокираха ЦСКА за втори път. Ивайло Цветков-Пифа се разходи сред отбраната на червените в собственото им наказателно поле, подаде към Светослав Диков и юношата на армейците изведе за втори път Сливнишки герой напред в резултата.

Радостта на гостите трая четири минути, защото в 80-ата минута Момчил Цветанов вкара малко случаен, но много красив гол. Нападателят искаше да центрира почти от тъчлинията, но топката влетя в горния ляв ъгъл на Симеонов за 2:2.

Преди головата атака на ЦСКА обаче Чорбаджийски удари без топка в лицето Диков, но реферът не отсъди нищо и играта продължи.

До края на двубоя армейците натиснаха своя противник, но отбраната на гостите се справяше сравнително лесно с центриранията, които следваха едно след друго. В даденото от рефера 5-минутно продължение пък Виктор Георгиев получи втори жълт и респективно червен картон за това, че се забави с изпълнението на аут, но това не се отрази на двубоя, тъй като секунди по-късно прозвуча и последния съдийски сигнал.

Така Сливнишки герой взе първи точки от непобедимия ЦСКА, който от началото на футболния сезон имаше само победи и в първенството, и в турнира за купата на България, където отстрани цели четири професионални отбора, включително и един от лидерите в "А" група - Берое, който загуби на два пъти с по 0:2 от армейците.

ЦСКА - СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ 2:2