Павел Маринов с 21 точки при загуба на Динамо (Букурещ)

Отборът на Динамо (Букурещ) отпадна на четвъртфиналните плейофи в мъжкото баскетболно първенство на Румъния. Динамо загуби от гостуващия Стяуа със 77:79 (12:31, 19:17, 25:11, 21:20) точки в четвъртия мач от серията. Така Стяуа спечели с 3:1 победи и се класира за полуфиналите. Българинът Павел Маринов, който е капитан на Динамо, беше най-резултатен с 21 точки. Той добави 3 борби и 3 асистенции за 31:09 минути като титуляр.

Домакините губеха с 25 точки разлика във втората четвърт - 19:44, но изиграха силно второ полувреме и в началото на последната част стигна до обрат - 62:61.

60 секунди преди сирената Динамо губеше само с точка - 75:76. Ненад Шулович отбеляза кош за 77:76 за домакините, но с наказателен удар и кош на Никола Малешевич Стяуа стигна до крайния успех.