Цецо Соколов и Марек без прошка срещу Арда (ВИДЕО)

"Звездният" волейболен отбор на Марек Юнион Ивкони (Дупница) тръгна отлично в предварителна Група Б на финалната шестица от турнира за Купата на България при мъжете. С трима "легионери" в състава си - Цветан Соколов, Тодор Вълчев и Златан Йорданов, дупничани биха категорично Арда (Кърджали) с 3:0 (25:19, 25:20, 25:21) в мач, игран пред над 600 зрители в спортната зала на Дупница.

Така момчетата на Найден Найденов и отборът на Монтана са с по една победа в групата, като директният сблъсък между тях ще определи победителят в Група Б и съответно разпределението на полуфиналите. Мачът е утре (27 април) отново от 18,00 часа. За тима на Арда това бе втора загуба след вчерашното 1:3 от монтанчани и отпадат от турнира

Класата на новите попълнения си каза думата и Марек напълно контролираше мача. И в трите гейма дупничани взимаха аванс от рано. Единствено в третата част имаше малка интрига, след като Арда се доближи само на точка от домакините - 17:18. В този момент обаче последва грешка от сервис, а Цецо Соколов си каза тежката дума в атака и Марек дръпна отново, за да затвори спечели с 25:21 и 3:0.

Цецо Соколов, който едва тази сутрин се присъедини към отбора на Марек, игра много силно и стана най-полезен с 16 точки (2 блока, 1 ас и 52% ефективност в атака) за победата. За кърджалийци най-резултатен стана Васил Атанасов с 9 точки

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 3:0 (25:19, 25:20, 25:21)
МАРЕК: Владимир Лобутов 3, Цветан Соколов 16, Златан Йорданов 9, Тодор Вълчев 10, Борислав Апостолов 10, Венцислав Трифонов 6 - Мартин Божилов-либеро
Старши-треньор: Найден Найденов
АРДА: Делчо Раев, Спас Байрев 8, Невен Нешев 5, Валентин Димов 5, Васил Атанасов 9, Петър Бъчваров 2 - Николай Колев-либеро (Кирил Хаджиев 4, Константин Митев 7)
Старши-треньор: Иван Халачев.

Статистика: Радослав Асенов (скаутмен на Марек Юнион Ивкони)