Балкан (Варвара) продължава да се бори за оцеляването в югозападна В група.

Домакините записаха втора победа от началото на втория полусезон и се борят за оцеляване в първенството. Балкан (Варвара) прекъсна черната серия от няколко мача без победа след мъчен домакински успех с 1-0 срещу гостуващия Рилски спортист (Самоков). Победата имаше много важно значение за домакините в битката за оцеляване, тъй като разликата до основния конкурент Германея е вече само 2 точки.

Мачът на стадион „Балкан” започна с превъзходство на варварци, но чистите положения пред вратата на Красимир Гьорев липсваха. В същото време при една контраатака на Рилецо в средата на първата част, Спас Спасов изкочи на ударна позиция и само добрата намеса на вратаря Милен Петракиев предотврати попадение. В друг случай същият нападател на „скиорите” пропусна нова добра възможност да огорчи балканци. До почивката домакините разчитаха основно на пробивите отляво на Атанас Иванов, но нямаше кой да реализира добрите му центрирания от фланга. Втората част започна с натиск на Балкан и още в 50-та минута резултатът бе открит. Точен за 1-0 беше Георги Василев, който вкара с глава единствения гол в срещата. Последваха и други добри атака и на домакините, но шансът бе на страната на Рилецо. В последните 20 минути от мача гостите заиграха по-открито в търсене на изравняване, но срещнаха добре организирана защита и много сигурен в изявите си вратар в лицето на Милен Петракиев. Мачът не мина и без скандали. В 85-та минута Атанас Иванов от Балкан се върза на една провокация от страна на Янко Ангелов и си изкара наивен червен картон. Малко след това пък главният съдия от Кюстендил Емилиян Антонов изгони от скамейката на резервите треньорът на домакините Крум Кантарев. Така въпреки, че останаха без един от полевите си играчи и старши-треньора, балканци устискаха ценното 1-0 и запазиха повече от големи шансовете си за оцеляване.