Чикаго Уайт Сокс стана №1 в Американската лига (видео)

Чикаго Уайт Сокс постигна четвърта поредна победа в редовния сезон на МЛБ и вече еднолично е с най-добър баланс в Американската лига. Късно снощи водачът в Централната дивизия се наложи със 7:5 като гост срещу един от лидерите на Изток – Торонто Блу Джейс, и спечели за 14-и път в общо 20 мача от началото на първенството.

Успехът на ст. "Роджърс Сентър" в Торонто дойде след забележителен обрат в края на двубоя. След 6 ининга "сините сойки" водеха с 5:1, но в началото на 7-ия "белите чорапи" отбелязаха 5 точки при 2 аута и шокираха по-голямата част от 24 333 запалянковци по трибуните под затворения покрив.

След стабилни 6 ининга и 2/3 стартерът на Блу Джейс Маркъс Строман бе изваден от игра при пълни бази, след което атаката на Уайт Сокс разкова булпена на домакините. Брет Сесил (L 0-4) бе наказан с два поредни единични хита – на Адам Ийтън (2 RBI) и Джими Ролинс (1 RBI), а след това Хосе Абреу изчака 4 бола и базите отново се заредиха.

Топката пое Гавин Флойд (BS 1), който пък бе посрещнат с двоен хит на Тод Фрейзиър, благодарение на който гостите от Ветровития град за втори път в срещата излязоха напред в резултата – 6:5. В 9-ия ининг чикагци добавиха и една подсигуряваща точка при саможертвен флай на Фрейзиър, който завърши двубоя с 3 RBI.

Мигел Гонсалес започна на възвишението за Чикаго, а сменилият го при 1 аут в 6-ия Зак Пътнам (W 1-0) се оказа победител заради изработените чисто ининг и 1/3. Още трима питчери довършиха мача – Дан Дженингс (H 1) влезе за последния аут в 7-ия, а Мат Албърс (Н 6) и Дейвид Робъртсън (S 8) затвориха по една защита в 8-ия и 9-ия.

Така Чикаго Уайт Сокс (14-6) вече има мач и половина аванс пред шампиона Канзас Сити Роялс (12-7) в началото на дивизионната надпревара в Центъра. Торонто Блу Джейс (10-11) пък изостава с два мача и половина от лидера на Изток Балтимор Ориолс (11-7).

Торонто Блу Джейс - Чикаго Уайт Сокс 5:7