Реал Мадрид изпусна Манчестър Сити пред погледа на Кристиано (видео)

Отборите на Манчестър Сити и Реал Мадрид завършиха при резултат 0:0 в първа полуфинална среща от Шампионската лига. След скучно първо полувреме, в което и двата отбора не бяха особено опасни в атака, през втората част футболистите на Зинедин Зидан бяха близо до гола в няколко ситуации, но блестящи спасявания на вратаря на домакините Джо Харт и веднъж гредата попречиха на гостите от испанската столица да си тръгнат с победа от "Етихад Стейдиъм".

Реал Мадрид игра тази вечер без португалската си суперзвезда Кристиано Роналдо, който дори не бе записан сред резервите, тъй като все още не е готов на 100% и продължава да се възстановява от травма. CR7 бе сменен в стартовия състав от Лукас Васкес. Туре Яя пък бе големият отсъстващ за тима на Мануел Пелегрини.

Двата отбора изиграха скучно първо полувреме, в което реални опасности за някоя от двете врати липсваха. И двата тима сякаш играеха с мисъл преди всичко да не допуснат попадение в собствената врата.

В края на първото полувреме "гражданите" загубиха основен футболист. Давид Силва получи разтежение и наставникът на домакините Мануел Пелегрини бе принуден да извърши смяна. Чилийският специалист пусна в игра в 40-ата минута на мястото на испанеца 19-годишния нигерийски нападател Келеши Иеаначо.

На почивката Хесе Родригес смени Карим Бензема на върха на атаката на "лос бланкос". Френският нападател попадна в стартовия състав, въпреки че не бе възстановен напълно от травма.

Още в първата минута на втората част пред Серхио Агуеро се откри нелоша възможност да създаде неприятности на вратаря на гостите Кейлор Навас, но аржентинският нападател стреля неточно от дъгата на наказателното поле. Минута по-късно пък Гарет Бейл падна в наказателното поле на Сити след съприкосновение с Николас Отаменди, но турският рефер Джунейт Чакър прецени, че няма основание да посочи бялата точка.

В 54-ата минута капитанът на Реал Мадрид Серхио Рамос се извиси във въздуха след центриране от корнер и отправи удар с глава към вратата на Джо Харт от много добра позиция, но топката попадна право в ръцете на стража.

В 71-ата минута Хесе бе много близо до отбелязването на гол. Нападателят отправи много хубав удар с глава, но топката се отби от напречната греда и "гражданите" оцеляха в тази ситуация. Четири минути по-късно пък Гарет Бейл застраши вратата на Сити, но ударът на уелската звезда на мадридчани мина встрани от десния стълб на вратата на Харт. Секунди по-късно Лукас Васкес падна в наказателното поле, като отново замесен бе Отаменди, но и в този случай реферът Чакър не отсъди дузпа за Реал.

Реал Мадрид определено бе по-опасният отбор през втората част и в заключителните минути. В 79-ата минута и Каземиро бе много близо до това да накаже домакините. Той стреля с глава след изпълнение на ъглов удар, но Харт с блестящо спасяване с крак не позволи на топката да влезе във вратата. В 81-ата минута пред Реал се откри нова чудесна възможност за гол. Гостите получиха шанс да изпълнят пряк свободен удар на границата на наказателното поле. В отсъствието на Кристиано Роналдо с отговорността се нагърби Гарет Бейл, но след шута му топката се отби от стената.

Секунди след това Джо Харт отново спаси Манчестър Сити. След центриране от корнер централният бранител на Реал Пепе бе изпуснат от защитата на домакините и от непосредствена близост получи шанс да опъне мрежата зад Харт, но направи невероятен пропуск, стреляйки право в тялото на стража, който пък се превърна в герой за своя тим.

В самия край на мача Манчестър Сити се опита да изтръгне победата, но не съумя да го стори. Първо Рахим Стърлинг застраши вратата на Кейлор Навас, но в последния момент топката му бе избита от Пепе, а буквално в последните секунди на срещата Кевин де Бройне пробва да изненада костариканския страж с удар от фаул. Навас обаче внимаваше и изби в ъглов удар, а след неговото изпълнение прозвуча и последният съдийски сигнал. Така интригата остава за реванша на "Сантиаго Бернабеу" на 4 май.